Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

InPost z voicebotem

Spółka InPost uruchomiła na swojej infolinii wirtualnego konsultanta – voicebota. Jego zadaniem jest udzielenie odpowiedzi na pytania dzwoniących oraz zapewnienie wyższej jakości obsługi klienta.

Voicebot to zaawansowana technologicznie platforma systemowa, która trafnie rozpoznaje, z jakim tematem klient dzwoni i od razu udziela odpowiedzi. Platforma wykorzystuje mechanizm głosowy do kontaktu z użytkownikiem. Jak informuje InPost przeprowadzono wiele testów, dzięki którym Voicebot Mat zdobył szereg kompetencji, takich jak:

  • weryfikacja paczek przypisanych do numeru telefonu, z którego dzwoni klient, 
  • informacja dotycząca statusu przesyłki, 
  • udostępnienie numeru kontaktowego do kuriera InPost,
  • głos vs. klawiatura telefonu. Mat wie, że klienci często dzwonią do niego w biegu. Aby nie skupiać niepotrzebnie ich uwagi, nie trzeba wpisywać cyfr na klawiaturze telefonu – wystarczy podyktować Voicebotowi numer przesyłki.

Voicebot – jak zapewniają twórcy – zapisuje pytania nierozpoznane przez algorytmy, które następnie są prezentowane zespołowi projektowemu. Team na bieżąco przygotowuje materiał edukacyjny. Po szeregu testów potwierdzających kompetencje Voicebota – zostają one udostępnione do rozmowy z klientem. 

– To kolejny krok w innowacjach wprowadzanych w całej infrastrukturze InPost. Założeniem dla wdrożenia Voicebota jest szybkie przekazywanie wiedzy na temat łatwo dostępnych informacji z systemów procesowych. Voicebot ma możliwość przekazania swojej rozmowy do konsultanta w sytuacji, gdy nie jest wstanie odpowiedzieć na pytania klienta – podkreśla Rafał Brzoska, Prezes InPost.

W najbliżej przyszłości Voicebot Mat będzie miał szerszą wiedzę w zakresie usług InPost, a dodatkowo, zarejestruje problem z przesyłką i poprosi Zespół Operacji o weryfikację. 

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Chatboty i AI w bankowości

Już od kilku lat utrzymuje się trend zamykania stacjonarnych oddziałów banków, którego główną przyczyną jest migracja klientów do kanałów cyfrowych. W przyszłości w sektorze finansowym większość pracowników zostanie zwolnionych i zastąpionych robotami – prognozują eksperci. Statystyki mówią, że prace straci ok. 300 tys. osób w samych Stanach Zjednoczonych.
Czytaj więcej

„Rozmowa” z e-sklepem zwiększa sprzedaż nawet o 25%

Conversational Commerce jest terminem dopiero przebijającym się do świata e-sprzedaży, jednak już dzisiaj istnieją dowody na rzeczywisty wpływ tego modelu interakcji z klientem na uzyskiwane wyniki. Wszystko dlatego, iż konsumenci coraz częściej domagają się możliwości obsługi za pośrednictwem systemów konwersacyjnych dostępnych w urządzeniach codziennego użytku.