Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

InPost z voicebotem

Spółka InPost uruchomiła na swojej infolinii wirtualnego konsultanta – voicebota. Jego zadaniem jest udzielenie odpowiedzi na pytania dzwoniących oraz zapewnienie wyższej jakości obsługi klienta.

Voicebot to zaawansowana technologicznie platforma systemowa, która trafnie rozpoznaje, z jakim tematem klient dzwoni i od razu udziela odpowiedzi. Platforma wykorzystuje mechanizm głosowy do kontaktu z użytkownikiem. Jak informuje InPost przeprowadzono wiele testów, dzięki którym Voicebot Mat zdobył szereg kompetencji, takich jak:

  • weryfikacja paczek przypisanych do numeru telefonu, z którego dzwoni klient, 
  • informacja dotycząca statusu przesyłki, 
  • udostępnienie numeru kontaktowego do kuriera InPost,
  • głos vs. klawiatura telefonu. Mat wie, że klienci często dzwonią do niego w biegu. Aby nie skupiać niepotrzebnie ich uwagi, nie trzeba wpisywać cyfr na klawiaturze telefonu – wystarczy podyktować Voicebotowi numer przesyłki.

Voicebot – jak zapewniają twórcy – zapisuje pytania nierozpoznane przez algorytmy, które następnie są prezentowane zespołowi projektowemu. Team na bieżąco przygotowuje materiał edukacyjny. Po szeregu testów potwierdzających kompetencje Voicebota – zostają one udostępnione do rozmowy z klientem. 

– To kolejny krok w innowacjach wprowadzanych w całej infrastrukturze InPost. Założeniem dla wdrożenia Voicebota jest szybkie przekazywanie wiedzy na temat łatwo dostępnych informacji z systemów procesowych. Voicebot ma możliwość przekazania swojej rozmowy do konsultanta w sytuacji, gdy nie jest wstanie odpowiedzieć na pytania klienta – podkreśla Rafał Brzoska, Prezes InPost.

W najbliżej przyszłości Voicebot Mat będzie miał szerszą wiedzę w zakresie usług InPost, a dodatkowo, zarejestruje problem z przesyłką i poprosi Zespół Operacji o weryfikację. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Usługi w branży finansowej zacznie oferować sztuczna inteligencja

Rynkiem finansowym rządzą dziś oczekiwania klientów, zwłaszcza młodych, przyzwyczajonych do usług finansowych dostępnych w telefonie, od ręki. Dlatego branża zmierza w kierunku finansów autonomicznych, które nie będą wymagać angażowania klienta w proces decyzyjny ani poszczególne kroki wymagane do tego, by otrzymać produkt finansowy.
Czytaj więcej

PKO Bank Polski wykorzystuje sztuczną inteligencję w rekrutacji

PKO Bank Polski we współpracy ze startupem Emplocity uruchomił narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję w procesie rekrutacji. Kandydaci, którzy skorzystają z możliwości przeprowadzenia rozmowy z chatbotem, zostaną sprofilowani i, zgodnie z preferencjami, dopasowani do rekrutacji prowadzonych przez bank. Wdrożenie rozwiązania jest kolejnym krokiem w procesie transformacji cyfrowej PKO Banku Polskiego.