TDZ Technika dla zdrowia partnerem Wizlink

Firma TDZ Technika dla zdrowia, współpracująca z jednostkami ochrony zdrowia w dziedzinie obsługi infrastruktury technicznej i medycznej, podpisała umowę dystrybucyjną z First Byte, właścicielem marki Wizlink. Wprowadzone do instytucji medycznych „roboty” usprawnią powtarzalne procesy biurowe, uwalniając tym samym czas personelu medycznego.

Sytuacja w służbie zdrowia jest alarmująca – medycy są przepracowani, a w wielu miejscach brakuje pracowników. Najważniejszą kompetencją personelu medycznego jest niesienie pomocy potrzebującym. To zakres działań, w którym nikt nie może ich zastąpić. Obszarem możliwym do robotyzacji są natomiast prace administracyjne. Dzięki przejęciu zadań wymagających m.in. pracy z danymi przez roboty, medycy mogą zająć się ratowaniem życia.

Istotną korzyścią zatrudnienia „robotów” jest szybsze, tańsze i efektywniejsze przekazywanie danych pomiędzy różnymi systemami. Dotyczy to zarówno danych demograficznych pacjenta, jak i jego wyników badań, zleceń lekarskich czy też zużycia leków i materiałów. Roboty mogą je przenosić do systemów klasy BI[1], HIS, CIS, PDMS, baz danych czy innych.

– Roboty Wizlink pozwolą częściowo uniezależnić naszą pracę oraz pracę naszych systemów od drogich usług integracyjnych oferowanych przez firmy dostarczające szpitalne HISy – mówi Małgorzata Łazińska, Prezes TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Szybkie efekty i sprawne działanie

Użycie technologii RPA(Robotic Process Automation) jako integracji pomiędzy systemami, które są wykorzystywane w placówkach służby zdrowia, pozwala szybciej wdrażać pomysły i zwiększać potencjał związany z pracą z danymi. Co ważne, nie musi się to wiązać z dużymi kosztami oraz długim czasem wdrożenia. Pierwsze efekty można zobaczyć już w ciągu paru godzin i to bez posiadania umiejętności programistycznych, których deficyt obserwuje się obecnie na rynku.


– Pierwsze testy i implementację mamy nadzieję przeprowadzić jeszcze w tym roku by połączyć naszą aplikację – Elektroniczną Kartę Znieczuleń z innymi systemami obecnymi na bloku operacyjnym – dodaje Jakub Gromadzki, Dyrektor techniczny w TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o.

Współpraca szansą na rozwój dla branży medycznej

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w branży medycznej nie jest nowością, jednak wciąż brakuje przykładów skutecznego „zatrudnienia” robotów. Od 2022 roku placówki medyczne będą zobowiązane do stosowania się do przepisów związanych z generowaniem i przechowywaniem EDM (Elektronicznej Dokumentacji Medycznej) oraz raportowania Zdarzeń Medycznych. Według raportu Centrum e-Zdrowia 89% podmiotów nie wdrożyło usług elektronicznych, ale 68% ankietowanych podmiotów deklaruje posiadanie rozwiązania IT, które pozwala na prowadzenie dokumentacji medycznej i przetwarzanie jednostkowych danych medycznych. To jedno z pól, w których doskonale sprawdzą się roboty cyfrowe.

– Procesów, w których robot może wesprzeć człowieka jest wiele, bez względu na wielkość organizacji oraz branżę. Są bardziej oczywiste obszary jak księgowość, logistyka, a także te mniej oczywiste, do których zalicza się m.in. ochrona zdrowia. – wskazuje Michał Wawiórko, Prezes First Byte sp. z o.o., właściciela marki Wizlink. – Od wielu lat powtarzamy, że kluczowe jest znalezienie Partnerów będących z jednej strony ekspertami w wąskich dziedzinach, a z drugiej strony świadomych technologii Robotic Process Automation. TDZ jest przykładem firmy, która spełnia oba warunki, dlatego cieszymy się z nawiązania współpracy.

Dzięki współpracy obydwu firm roboty stworzone przez Wizlink będą mogły wesprzeć branżę medyczną i tym samym mieć możliwość działania w tym obszarze na szerszą skalę. To również inspiracja i przykład dla wszystkich instytucji, które zmagają się z problemem przepracowania personelu i braków kadrowych.

Słownik
1. BI. (lub Systemy Business Intelligence) – narzędzia realizujące proces przekształcania danych z różnych źródeł w informacje, a informacji w…


Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
Read More

Czy automatyzacja jest najlepszą drogą do transformacji?

Bill Gates powiedział kiedyś, że automatyzacja niewydajnego procesu przyczyni się do dalszego zmniejszenia jego wydajności. I nie przyniesie żadnych korzyści. Z drugiej strony coraz częściej mówi się, że jest ona warunkiem koniecznym, jeśli firma chce przejść proces transformacji. Jak jest naprawdę? Czy istnieje alternatywa dla automatyzacji procesów? Jak automatyzować procesy, żeby firma zyskała na wdrożeniu?
Read More

Eversis inwestuje w WizLink

Eversis, warszawska spółka technologiczna, zainwestowała w WizLink – narzędzie pomagające firmom w automatyzacji rutynowych zadań m.in. takich jak wprowadzanie lub kopiowanie danych, pisanie maili czy pracę z dokumentami. Inwestycja Eversis to odpowiedz na rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązania RPA (Robotic Process Automation) szczególnie w sektorze bankowym czy branży ubezpieczeń, gdzie spółka realizowała i realizuje złożone i trudne projekty z obszaru big data, custom development, speech analytics i contact center.