Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Widok 360

Widok 360 stopni na klienta to koncepcja polegająca na możliwości przeglądania i analizowania wszystkich danych, jakie posiadasz na temat każdego pojedynczego klienta w jednym miejscu.

Przy tak dużej ilości danych tworzonych i gromadzonych dla każdego z klientów, możliwość zebrania wszystkich źródeł w jednym miejscu daje Ci możliwość zapewnienia, że rozumiesz potrzeby, życzenia i obawy każdej osoby. W rzeczywistości jest to jednak bardziej skomplikowane.

Comarch i IS-Wireless łączą siły celem stworzenia kompleksowego rozwiązania dla sieci mobilnej 5G

Comarch S.A. i IS-Wireless nawiązały współpracę w zakresie przygotowania wspólnej oferty dla branży telekomunikacyjnej. Firmy zintegrują swoje rozwiązania, aby stworzyć nowe, w pełni funkcjonalne sieci mobilne zbudowane zgodnie z zasadami Open RAN.

Comarch S.A. i IS-Wireless (ISN Sp. z o.o.) podpisały w czwartek 9 grudnia 2021 r. porozumienie, w którym podkreślają chęć współpracy i integracji działań rozwojowych.  Rozwiązanie przygotowywane przez firmy będzie składać się z systemów OSS, BSS i SMO opracowanych i dostarczonych przez Comarch S.A., a także komponentów RAN, Core i MANO w technologii 4G[1] i 5G[2] dostarczonych przez IS-Wireless. Firmy połączą siły, aby wdrożyć kompleksowe rozwiązanie sieci komórkowej 5G.

Wspólna oferta dedykowana jest operatorom komórkowym oraz innym klientom dążącym do wdrożenia prywatnych sieci 5G, takim jak lokalne rządy, samorządy, oraz jednostki działające w sferze Przemysłu 4.0. Rozwiązanie zostanie stworzone zgodnie z zasadami Open RAN. W rezultacie sieci będą dostarczane szybciej i taniej w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami.

– Bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z IS-Wireless. Wierzymy, że łącząc mocne strony obu firm możemy stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjny produkt dla naszych klientów ­ – mówi Jacek Lonc, Head of the Telco Sales and Business Strategy Division w Comarch. – W kontekście Open RAN, współpraca z IS-Wireless jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku rozwoju innowacyjności i otwartości w branży telekomunikacyjnej.

– Wierzymy, że ta współpraca może być korzystna nie tylko dla IS-Wireless i Comarch, ale przede wszystkim dla naszych obecnych i nowych klientów. Open RAN oferuje szereg nowych możliwości, które sprawiają, że to partnerstwo jest bardzo ekscytującym początkiem otwartej przyszłości 5G oraz branży telekomunikacyjnej – mówi Sławomir Pietrzyk, CEO i założyciel IS-Wireless.

Słownik
1. 4G. Telefonia komórkowa czwartej generacji (4G) – standard telefonii komórkowej, następca 3G. Polega na przesyłaniu dźwięku i danych za…
2. 5G. 5G o skrót oznaczający piątą generację sieci komórkowej. Sieć 5G będzie o wiele szybsza niż sieci funkcjonujące obecnie…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Przybij piątkę w bankomacie

Takie hasło przyświecało prezentacji pierwszej „placówki biometrycznej” małopolskiego Łąckiego Banku Spółdzielczego podczas ostatniego spotkania technologicznego #MeCenasTechnologii organizowanych przez Ministerwo Cyfryzacji.