Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

EvoBot 2 z dofinansowaniem 1 mln zł na voicebota

W Łomży powstają voiceboty. Start-up działający w inkubatorze Parku Przemysłowego w tym mieście, EvoBot 2 poinformowało o otrzymaniu dofinansowania na stworzenie systemu komunikacji głosowej opartego o sztuczną inteligencję.

Dotychczas Polska północno-wschodnia uchodziła za region nie kojarzący się zbytnio z nowoczesną technologią. Ale sukcesywnie to się zmienia. Łomżyński start-up EvoBot 2, funkcjonuje już od półtora roku. Spółka pozyskała już pierwszych klientów w branży finansowej i ubezpieczeniowej, miesięcznie voiceboty EvoBot 2 realizują ponad 35 000 minut połączeń. EvoBot 2 z powodzeniem działa też za granicą. Pozyskane finansowanie pozwoli kontynuować prace nad zaawansowanym voicebotem, który będzie mógł rozmawiać naturalnym językiem z pacjentami w przychodni, klientami w sklepie internetowym czy zastąpi (lub wesprze) telemarketerów na infoliniach.

Naszym celem jest dołożenie cegiełki w rozwój szeroko pojętej – obsługi klienta. Mamy pomysł na to jak skutecznie wykorzystać sztuczną inteligencję do poprawy zadowolenia klientów i automatyzacji procesów. Pozyskane finansowanie oraz aktualne doświadczenia z obecnymi partnerami biznesowymi tylko potwierdzają, że zaproponowany przez nas kierunek rozwoju branży ma przyszłość. Poza aspektem biznesowym, mamy ambicję stać się wiodącym pracodawcą w regionie. – mówi dr Łukasz Jędrzejczyk, pomysłodawca i prezes EvoBot 2.

Dofinansowanie, jakie otrzymała spółka pochodzi z projektu realizowanego przez Park Przemysłowy Łomża i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny – „Hub of Talents 2”. Efekty pracy EvoBot 2 poznamy w ciągu najbliższych 6-ciu miesięcy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Wykorzystanie sztucznej inteligencji sekretem skutecznego digital marketingu

Przeniesienie swojej komunikacji marketingowej z segmentu offline (telewizja, radio, prasa) do Internetu pozwoliło przedsiębiorstwom nie tylko znacznie zwiększyć zasięgi, ale też podnieść efektywność komunikacji dzięki lepszemu targetowaniu odbiorców. Sfera digital marketingu musi się jednak stale zmieniać i dostosowywać do trendów w konsumpcji mediów, aby zachować swój wysoki potencjał.
Czytaj więcej

Roboty pracy nie zabiorą

Przedstawiciele wielu grup zawodowych, m.in. prawnicy i lekarze, boją się, że z czasem maszyny zupełnie wyeliminują ich z rynku. Natomiast rekruterzy wręcz odwrotnie. Oczekują rozwiązań, które ułatwią im wybieranie odpowiednich kandydatów.