EvoBot 2 z dofinansowaniem 1 mln zł na voicebota

W Łomży powstają voiceboty. Start-up działający w inkubatorze Parku Przemysłowego w tym mieście, EvoBot 2 poinformowało o otrzymaniu dofinansowania na stworzenie systemu komunikacji głosowej opartego o sztuczną inteligencję.

Dotychczas Polska północno-wschodnia uchodziła za region nie kojarzący się zbytnio z nowoczesną technologią. Ale sukcesywnie to się zmienia. Łomżyński start-up EvoBot 2, funkcjonuje już od półtora roku. Spółka pozyskała już pierwszych klientów w branży finansowej i ubezpieczeniowej, miesięcznie voiceboty EvoBot 2 realizują ponad 35 000 minut połączeń. EvoBot 2 z powodzeniem działa też za granicą. Pozyskane finansowanie pozwoli kontynuować prace nad zaawansowanym voicebotem, który będzie mógł rozmawiać naturalnym językiem z pacjentami w przychodni, klientami w sklepie internetowym czy zastąpi (lub wesprze) telemarketerów na infoliniach.

Naszym celem jest dołożenie cegiełki w rozwój szeroko pojętej – obsługi klienta. Mamy pomysł na to jak skutecznie wykorzystać sztuczną inteligencję do poprawy zadowolenia klientów i automatyzacji procesów. Pozyskane finansowanie oraz aktualne doświadczenia z obecnymi partnerami biznesowymi tylko potwierdzają, że zaproponowany przez nas kierunek rozwoju branży ma przyszłość. Poza aspektem biznesowym, mamy ambicję stać się wiodącym pracodawcą w regionie. – mówi dr Łukasz Jędrzejczyk, pomysłodawca i prezes EvoBot 2.

Dofinansowanie, jakie otrzymała spółka pochodzi z projektu realizowanego przez Park Przemysłowy Łomża i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny – „Hub of Talents 2”. Efekty pracy EvoBot 2 poznamy w ciągu najbliższych 6-ciu miesięcy.Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
Read More

AI Tractable w ocenie szkód w PZU

PZU, największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił, że wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby udoskonalić proces oceniania szkód komunikacyjnych ubezpieczanych w Polsce pojazdów.
Read More

Gdzie wyrzucić teściową? Pan Śmieciarz to najpraktyczniejszy bot na Asystenta Google

Jak często zastanawiasz się co zrobić ze zużytymi żarówkami oraz gdzie jest najbliższy punkt odbioru starych baterii? Jak często zdarza Ci się zawahać przed kolorowymi kontenerami na odpady segregowane, trzymając w ręku karton po mleku? Mówili, że to plastik, ale w zasadzie wygląda jak papier… Spokojnie, chwyć telefon i otwórz nową aplikację, która odpowie na Twoje dylematy. Porozmawiaj z Panem Śmieciarzem!