Ruszyła infolinia na temat programów wsparcia dla ekoinwestycji

Ruszyła infolinia dla Wyszukiwarki EkoDotacji prowadzona przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Udziela ona informacji na temat aż 130 programów wsparcia finansowego ekologicznych inwestycji.

Poza stroną internetową uruchomiono także call center[1], które ma ułatwić korzystanie z narzędzi oferowanych przez KOZK na rzecz potencjalnych beneficjentów i operatorów ze wsparciem konsultantów telefonicznych. Infolinia działa pod numerem 22 340 40 65 w godzinach 9-17 w dni robocze. Poza infolinią konsultaci obsługują czat internetowy na stronie www.

– Call center oferuje przystępną i profesjonalną pomoc – zarówno tym, którzy chcą skorzystać z dotacji, jak również operatorom chcącym zgłosić programy do jej bazy. Pracownicy infolinii rozwieją wszelkie wątpliwości, jakie mogliby mieć użytkownicy naszej Wyszukiwarki. W ten sposób nawet osoby, które doświadczają problemów technicznych będą mogły skorzystać z naszego narzędzia – mówi dr Izabela Filipiak, ekspertka KOZK ds. zielonych finansów.

W bazie wyszukiwarki znajdują się oferty dla wszystkich potencjalnych beneficjentów – m.in. dla osób prywatnych, osób prowadzących działalność gospodarczą, dla firm, urzędów, a także instytucji samorządowych oraz różnego rodzaju organizacji, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, czy hodowli i gospodarstw rolnych. Ponad 130 dostępnych obecnie programów oferuje pozyskanie wsparcia finansowego dla większości zielonych inwestycji.

Baza wyszukiwarki EkoDotacji jest aktualizowana na bieżąco, a za jej pośrednictwem również sami operatorzy programów mogą przesyłać swoje oferty. Korzystanie z infolinii i wyszukiwarki oraz umieszczanie w niej ofert są bezpłatne.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Na szczepienia wezwą SMS-em

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia poinformował w programie TVP Info, że zaproszenia na szczepienia przeciwko koronawirusowi będą wysyłane SMS-em. Zaproszenie takie otrzymają osoby w wieku powyżej 60 roku życia.
Czytaj więcej

Cyfrowa rewolucja jest nieunikniona, także w Polsce

W Warszawie po raz 9. odbyła się konferencja Computerworld „Państwo 2.0”. Co roku jest to okazja do spotkania się osób odpowiedzialnych za kluczowe projekty IT realizowane na szczeblu centralnym. Tym razem dyskutowano m.in. o cyfrowych priorytetach administracji na najbliższe lata oraz statusie prac nad najważniejszymi rządowymi projektami IT. Wśród tematów nie zabrakło również technologicznych zagadnień, których znaczenie dla rozwoju cyfrowego państwa w ostatnich latach znacząco rośnie.
Czytaj więcej

Rząd planuje upowszechnić elektroniczne urzędy

Cyfryzacja administracji w Polsce nabiera tempa. Wprowadzenie profilu zaufanego spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony obywateli, w 2018 roku korzystało z niego już 2,6 mln osób, a na horyzoncie pojawiają się kolejne projekty, które ułatwią wykonywanie czynności urzędowych za pośrednictwem internetu.