Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

tNPS

Transakcyjny Net Promoter Score (tNPS) mierzy postrzeganie przez klientów transakcji z firmą, na przykład zakupu online lub interakcji z obsługą klienta. Transakcyjny NPS mierzy więc poziom postrzegania przez klienta w punkcie (a nie w całym procesie obsługowym), jakim dochodzi o styczności klienta z firmą.

Aktywne biuro to wyższa skuteczność

Jeżeli pracujesz w biurze, przy komputerze, doskonale wiesz, jakim obciążeniem dla kręgosłupa jest spędzanie wielu godzin w jednej pozycji. Ból kręgosłupa i szyi to tylko niektóre z możliwych dolegliwości. Poważniejsze są skutki długofalowe, a zaliczyć do nich można nawet trwałe zmiany zwyrodnieniowe.

Czy to oznacza, że pracownicy biurowi skazani są na ból pleców? Oczywiście, że nie! Wystarczy tylko urządzić biuro w sposób ergonomiczny i przemyślany, a nawet wielogodzinna praca przy biurku przestanie być uciążliwa! Czy wiesz, w jaki sposób urządzić biuro zgodnie z ergonomią i naturalną postawą pracownika?

Przede wszystkim regulowane biurko

Biurko to najważniejszy element wyposażenia każdego biura. Aby pracownik mógł czuć się przy nim w pełni komfortowo, warto wybrać biurko regulowane. Pozwala ono na dostosowanie wysokości do aktualnych potrzeb. Zmiana pozycji jest bardzo ważna dla wygody pracy. Nikt nie powiedział przecież, że wszystkie prace biurowe muszą być wykonywane na siedząco. Wręcz przeciwnie, możliwość nieograniczonych zmian pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie pomaga zwalczyć kłopoty z bólem pleców, a co ciekawe, wpływa także na spalanie większej ilości kalorii podczas statycznej pracy! To z kolei korzystnie wpływa na zdrowe serce pracownika. Same korzyści! Zmiana pozycji z siedzącej na stojącą pozwala na łatwy relaks i odciążenie kręgosłupa, który z pewnością na tym skorzysta. 

Biurko regulowane elektryczne

Ciekawą opcją są biurka regulowane elektrycznie. Dzięki temu rozwiązaniu, w kilka chwil, za sprawą jednego przycisku jesteś w stanie dostosować ustawienie wysokości biurka do aktualnych potrzeb. Możesz pracować na siedząco, na stojąco, dokładnie tak, jak jest Ci wygodnie. Biurka elektryczne stają się już standardem w nowoczesnych biurach urządzonych w ergonomiczny sposób. Dają możliwość podnoszenia wysokości, a także samego blatu i kąta jego nachylenia. To sprawia, że blat roboczy może zostać dostosowany do aktualnych potrzeb właściwie bez żadnych ograniczeń.

Aktywne wyposażenie biura

Kto powiedział, że w biurze musi być nudno? Wystarczy przemyślane, ergonomiczne umeblowanie, by skutecznie podnieść komfort pracownika, a co za tym idzie, by zwiększyć skuteczność jego pracy. Regulowane biurka z podnoszonym blatem to podstawa, niemniej ważne są także odpowiednio dobrane krzesła. Warto wybierać te aktywne, które wymuszają zmiany pozycji i ruch podczas wielogodzinnego siedzenia. Krzesła z regulacją wysokości gwarantują prawidłową postawę i pozwalają na uniknięcie bólu pleców.

Oprócz krzeseł, w biurach coraz częściej stosuje się piłki balansujące. Pracownik siedzący na takiej piłce, pobudza swoje mięśnie do działania, odciążając kręgosłup i wymuszając ruch. Wiemy przecież, że siedzący tryb życia to zagrożenie nie tylko dla kręgosłupa, ale także dla serca, dlatego tak ważne jest stosowanie różnorodnych rozwiązań, które przynoszą doskonałe efekty.

Czy akustyka w biurze ma znaczenie?

Oczywiście, że tak! Dla komfortu pracy konieczne jest nie tylko biurko podnoszone na odpowiednią wysokość, regulowane krzesło czy piłka balansująca, ale także odpowiednia akustyka biura. Wytłumione odgłosy z zewnątrz pozwalają na pełne skupienie, ale także ułatwiają koncentrację i relaks. Zbyt duża ilość nachalnych dźwięków działa destrukcyjnie na nasz układ nerwowy, wywołując odczucie rozproszenia i zdenerwowania. To dlatego prawidłowa akustyka jest tak ważna dla samopoczucia pracownika w biurze.

O czym pamiętać, urządzając aktywne biuro?

Nowoczesne biuro to aktywne biuro! W biurze urządzonym w ergonomiczny sposób, praca w pozycji siedzącej nie jest żadnym problemem. Standardem są biurka stojące z możliwością regulacji wysokości. Wysokość biurka jest niezwykle ważna nie tylko ze względu na wzrost pracownika, ale także ze względu na możliwość pracy stojącej. W naszej ofercie znajdziesz biurka dostosowane do Twoich potrzeb, z regulowaną wysokością i wieloma innymi udogodnieniami. W naszej ofercie znajdziesz także rowery treningowe biurowe, bieżnie czy platformy balansujące, które pozwolą na aktywny ruch podczas wykonywania pracy biurowej. Takie podejście do urządzania biura sprawia, ze firma staje się bardziej atrakcyjna w oczach pracownika. Dzisiaj nie wystarczy już jedynie ustawienie kwiatka na blacie biurka- trzeba zadbać o prawdziwy komfort pracownika, bo tylko wypoczęty pracownik może pracować w pełni skutecznie.

Jakie korzyści przyniesie aktywnie urządzone biuro?

Badania wykazują, że ruch znacząco poprawia kreatywność i zdolność uczenia się nowych rzeczy. Łatwo więc przewidzieć, że aktywni pracownicy będą bardziej skuteczni w swojej pracy. Różnorodność, możliwość wyboru pozycji sprawiają, że pracownik poczuje się bardziej komfortowo. Już dzisiaj odwiedź nasz sklep i wybierz elementy wyposażenia biura, które pozwolą na aktywność każdego dnia, nawet podczas wielogodzinnej pracy. Najwyższej jakości meble biurowe znajdziesz tutaj: https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/stoly-i-biurka/biurka-z-regulacja-wysokosci.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Ile kosztuje wynajem biura w Warszawie

Stawki czynszowe za wynajem powierzchni w warszawskich budynkach biurowych klasy A są średnio ponad 30 proc. wyższe niż w biurowcach klasy B, wynika z raportu Walter Herz, w którym przeanalizowanych zostało 500 obiektów biurowych w Warszawie
Czytaj więcej

Największe projekty biurowe 2016 roku

Ubiegły rok był najbardziej owocny w całej historii polskiego rynku biurowego. Nigdy wcześniej nie powstało tak wiele znaczących projektów W 2016 roku do użytku oddane zostało około 60 proc. powierzchni biurowej więcej niż średnio w ostatnich latach. Przybyło niespełna 900 tys. mkw. biur, z czego ponad 400 tys. mkw. w aglomeracji warszawskiej, podają specjaliści Walter Herz.