Credit Agricole wdraża chatbota Q&A od Emplocity

Oferowane przez Emplocity rozwiązanie chatbot ma stanowić wsparcie dla działu HR banku Credit Agricole. Oferowana przez bota funkcja Q&A usprawni komunikację z kandydatami zainteresowanymi pracą w banku. Kandydaci będą mogli zapytać o kwestie związane z zatrudnieniem takie jak np. etapy rekrutacji, wymagania na poszczególnych stanowiskach czy benefity oraz szkolenia.

W lipcu ub.r. bank wdrożył Emplobota, służącego do wsparcia procesów rekrutacji na stanowiska doradcy w placówkach oraz Contact Center[1]. Nie będzie więc to pierwszy chatbot od Emplocity, z którego skorzysta Credit Agricole.

Za wdrożenie nowego rozwiązania odpowiada Emplocity. W banku Credit Agricole chatbot Q&A ma za zadanie odpowiadać na pytania kandydatów do pracy. Mogę one dotyczyć np. wymagań na danym stanowisku, etapów rekrutacji, oferty szkoleń i benefitów, dostępnych praktyk i staży.

Chatbot ma udzielać odpowiedzi natychmiast po ich zadaniu. Jego baza wiedzy[2] może być aktualizowana przez pracowników Credit Agricole. Komunikacja chatbota z osobami zainteresowanym pracą w banku będzie dostępna w trybie 24/7[3]. Kandydaci mogą nawiązać rozmowę w dowolnym momencie z własnego komputera czy telefonu, bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania i zakładania konta.

– Dla pracodawcy Chatbot Q&A to przede wszystkim oszczędność czasu i energii obecnych pracowników. Stworzony przez nas chatbot potrafi odpowiedzieć całkowicie samodzielnie na ponad 80% zadanych mu pytań. Może rozmawiać równocześnie z nieograniczoną liczbą osób, odpowiadać na pytania i prezentować zalety danej firmy. Oszczędza w ten sposób wiele godzin pracy zespołu HR równocześnie dbając o pozytywne Candidate Experience – mówi Arkadiusz Talun, współzałożyciel i Członek Zarządu ds. Technologii Emplocity.

Podobne rozwiązanie działa w spółce PZU.  Tam we wrześniu tego roku zakończono z powodzeniem testy czatbota, który w ciągu kilku miesięcy pilotażu udzielił odpowiedzi na prawie 15 tys. zapytań, rozmawiając z ponad 5 tys. pracowników.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. baza wiedzy. To scentralizowana baza danych służąca do rozpowszechniania informacji i danych. Bazy wiedzy wspierają gromadzenie, organizowanie, wyszukiwanie i udostępnianie…
3. 24/7. Skrót oznaczający, że dział, infolinia, helpdesk lub cokolwiek innego działa w systemie 24 godziny na dobę, 7 dni…


Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

200 patentów od Unified Factory do końca roku

Specjalizująca się w zarządzaniu obsługą klienta, notowana na NewConnect spółka technologiczna Unified Factory zapowiada zgłoszenie do grudnia około 200 patentów, dwa razy więcej niż w pierwszej połowie tego roku. Zamierza także rozszerzyć działalność na nowe rynki, głównie w Ameryce Południowej. Jak twierdzi Maciej Okniński, prezes firmy, coraz więcej przedsiębiorstw, głównych odbiorców spółki, stawia na automatyzację procesów biznesowych.