Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

tNPS

Transakcyjny Net Promoter Score (tNPS) mierzy postrzeganie przez klientów transakcji z firmą, na przykład zakupu online lub interakcji z obsługą klienta. Transakcyjny NPS mierzy więc poziom postrzegania przez klienta w punkcie (a nie w całym procesie obsługowym), jakim dochodzi o styczności klienta z firmą.

SBU zlikwidowała sieć nielegalnych contact center we Lwowie

Ukraińskie SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) poinformowała o zlikwidowaniu sześciu contact center we Lwowie, które wykorzystywane były przez grupę przestępców do wyłudzania pieniędzy od inwestorów kryptowalutowych – w tym tych z Polski.

Operacja – jak informuje SBU prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Generalnej Ukrainy. Funkcjonariusze podczas przeszukania skonfiskowali dokumenty (głównie fałszywe wyciągi bankowe z danymi ofiar) oraz sprzęt: 100 kompletnych stanowisk telemarketerskich, urządzenia sieciowe. Przeszukania dokonano w kilku mieszkaniach prywatnych i biurach na terenie Lwowa, gdzie prowadzone były działania przestępcze związane z kryptowalutami.

Ofiary przekazywały pieniądze na karty bankowe przestępców i portfele kryptowalutowe z możliwością dalszej konwersji, po czym środki te znikały” – czytamy w oficjalnym komunikacie SSU.

Roksolana Jaworska, rzeczniczka SBU poinformowała, że zatrzymanych zostało 10 mieszkańców Lwowa w wieku od 20 do 40 lat. Aktualnie szacowana jest łączna wysokość szkód poniesionych przez oszukanych inwestorów, ale jak zaznacza – może chodzić o nawet kilka milionów dolarów amerykańskich.

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Tysiące sklepów działających jako punkty pocztowe

Tylko do połowy września 2021 roku statut placówki pocztowej, wpisując odpowiedni kod PKD w bieżącą działalność, otrzymało ponad 6 tys. sklepów w Polsce. To ponad 300 proc. więcej niż rok wcześniej. To też doskonała i żywa odpowiedzi handlu na wprowadzony zakaz sprzedaży w niedzielę.
Czytaj więcej

Coraz bliżej do e-rejestru zadłużonych

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rządu, od 1 lutego 2019 roku zacznie obowiązywać ustawa o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Będzie on zawierał informacje o firmach, które są w trakcie postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, a także dane o upadłościach konsumenckich i osobach zalegających z alimentami.
Czytaj więcej

Biznes w EMEA mimo wszystko inwestuje w chmurę

Firmy z regionu EMEA zwiększają inwestycje w chmurę publiczną pomimo obaw o bezpieczeństwo oraz wątpliwości odnośnie tego, kto odpowiada za bezpieczeństwo ich danych. Tak wynika z badań przeprowadzonych wśród decydentów IT, które opublikowała firma Barracuda Networks, producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa chmurowego i ochrony danych.