SAP chce skupić się na MSP

Thomas Duschek, CEO SAP Polska w rozmowie z ISBtech poinformował, że kierowana przez niego spółka chce rozwijać swoją obecność w sektorze publicznym. Ale zaskoczeniem jest to, że chce pozyskiwać nowych klientów w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Chce także rozwijać partnerstwa technologiczne.

– Na polskim rynku interesuje nas większa obecność w sektorze publicznym, a także pozyskiwanie nowych klientów wśród małych i średnich firm, gdzie wzrost adopcji rozwiązań cyfrowych ERP jest znaczący. Chociaż SAP ma istotne udziały w tym segmencie, nie są one takie, jak w sektorze dużych firm. Obecnie największy potencjał wzrostu dla SAP to właśnie Mid Market – powiedział Thomas Duschek

Widzimy, że coraz częściej nie chcą już inwestować oddzielnie w systemy ERP i data center, kiedy wszystko mają dostępne w chmurze, u jednego dostawcy. Takie rozwiązanie daje im przestrzeń do skalowania biznesu w przyszłości. Naszym celem jest również koncentracja na klientach i silne partnerstwa technologiczne – jak np. ogłoszone ostatnio na szczeblu globalnym rozszerzenie partnerstwa z Google Cloud, ale również kontynuacja współpracy z Microsoft – dodał prezes. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy