PGNiG obsłużyło 73 tys. rozmów na czatbocie

Ponad 73 tysięcy rozmów, w tym ponad 162 tys. pytań skierowanych przez klientów do czatbota. To wyniki działania czatbota w Messengerze od kwietnia tego roku jakie odnotowała firma PGNiG Obrót Detaliczny. O wynikach poinformował prezes zarządu spółki – Henryk Mucha.

–  Nowoczesne podejście do obsługi Klienta wymaga od naszej spółki ciągłego rozwoju kanałów zdalnych. Główną zaletą takiej komunikacji jest jej dostępność 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Dosłownie o każdej porze dnia nasi Klienci mogą skutecznie rozwiązać sprawy związane z obsługą umowy przy jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa w przekazywaniu informacji. – mówi prezes Mucha.

Czatbot[1] Basia, od połowy czerwca br. działa również na stronie internetowej spółki. To dość popularna forma kontaktu w coraz większej ilości firm. Jak wskazuje raport „Technologie i marketing w e-commerce – wyzwania i trendy 2021” przygotowany przez spółkę IDG Poland na zlecenie K2, 27% badanych firm wykorzystuje czatboty, a kolejne 39% zamierza w przyszłości wdrożyć podobne rozwiązanie.

Jak dowodzą przedstawione przez autorów wyniki, aż 90% firm nie mierzy jednak skuteczności wdrożonych rozwiązań, opierając się wyłącznie na danych dotyczących rozpoczęcia spraw przez czatboty bez ich eskalacji do konsultanta i bez analizy, czy czaty obsłużone przez roboty były skuteczne.

Słownik
1. Czatbot. chatboty to programy komputerowe, które symulują ludzką rozmowę i mogą być wykorzystywane w procesie obsługi klienta, marketingu i…


Total
21
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Eversis inwestuje w WizLink

Eversis, warszawska spółka technologiczna, zainwestowała w WizLink – narzędzie pomagające firmom w automatyzacji rutynowych zadań m.in. takich jak wprowadzanie lub kopiowanie danych, pisanie maili czy pracę z dokumentami. Inwestycja Eversis to odpowiedz na rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązania RPA (Robotic Process Automation) szczególnie w sektorze bankowym czy branży ubezpieczeń, gdzie spółka realizowała i realizuje złożone i trudne projekty z obszaru big data, custom development, speech analytics i contact center.
więcej

Wirtualny Agent wspiera konsultantów TAURONA

TAURON Dystrybucja, jako pierwsza spółka energetyczna w Polsce, wdrożyła system Wirtualnego Agenta, który wspiera proces przyjmowania i rejestracji zgłoszeń awarii sieci energetycznej. Od połowy 2018 r., oprócz tradycyjnych konsultantów, zgłoszenia na linii alarmowej 991 przyjmuje 500 Wirtualnych Agentów. Pozwala to na jednoczesne przyjmowanie i rejestrowanie kilkuset zgłoszeń telefonicznych.