Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

routing połączeń

Wyznaczanie trasy i wysłanie nią połączeń telefonicznych. Koordynacją trasy połączeń zarządza urządzenie węzłowe, w którym kształtowany jest ruch sieciowy, nazywane jest routerem – jego rolę może pełnić np. komputer stacjonarny czy oddzielne dedykowane urządzenie.

3 mln Euro kary za telemarketing

Włoski odpowiednik polskiego Urzędu Ochrony Danych Osobowych (Gerante per la protezione dei dati personali) nałożył karę w wysokości 3 mln euro na spółkę Iren Mercato SpA, za przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych z naruszeniem przepisów o ochronie danych osobowych obowiązujących we Włoszech.

Jak informuje portal gdpr.pl to siódma co do wysokości kara nałożona przez włoskiego regulatora.

Kara została wymierzona włoskiej spółce energetycznej, gdyż do urzędu wpłynęło mnóstwo skarg od osób fizycznych dotyczących działań telemarketingowych prowadzonych przez firmę. Podczas kontroli okazało się, że zarzuty miały swoje uzasadnienie. Iren Mercato zakupiło bazy teleadresowe od innej firmy, która także i ona zakupiła bazy od kolejnej firmy. Tylko ta pierwsza miała zgody na wykorzystywanie danych do celów marketingowych.

Włoski urząd ochrony danych osobowych podkreślił w swojej decyzji, że sama chęć przetwarzania danych potencjalnych klientów nie wystarczy. Muszą oni uzyskać uprzednią zgodę na przetwarzanie informacji teleadresowych.

Kara wymierzona przez urząd jest tym duża, jak duża była skala naruszeń. Według urzędu ofiarą niechcianego telemarketingu mogło paść nawet kilka milionów Włochów. Dodatkowo Iren Mercato podczas kontroli nie chciała przekazać kompletnych i wyczerpujących wyjaśnień. Takie zachowania – również w Polsce – są karane przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Pełna treść komunikatu Gerante per la protezione dei dati personali: https://www.gpdp.it/web/guest/home/docweb/-/docweb-display/docweb/9670025

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

UOKiK wszczyna postępowanie przeciw CMRiF

"Powiedzieli, że tyle chorób, co ja mam, to warto leczyć i że to będzie kosztowało 4 800 zł" – miała usłyszeć od pracownika Centrum Medycznego Rehabilitacji i Fizjoterapii (CMRiF) jedna z konsumentek, która zgłosiła się do miejskiego rzecznika konsumentów w Warszawie, ponieważ chciała rozwiązać umowę.
Czytaj więcej

Nośniki danych trzeba zabezpieczać samemu

Prezes Sądu Rejonowego nie zabezpieczał służbowych nośników z danymi, a jedynie polecił swoim pracownikom, by sami to robili. Tymczasem to on, jako administrator danych, a nie użytkownik nośnika, odpowiada za wdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających odpowiednie bezpieczeństwo danych.
Czytaj więcej

Jak przygotować się do wdrożenia przepisów RODO?

W 2018 wchodzi w życie unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Wiele firm nie rozpoczęło jeszcze przygotowań do jego wdrożenia. Tymczasem za niestosowanie się do nowych przepisów grozi grzywna w wysokości do 4% rocznego globalnego dochodu firmy.