Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

cold calling

to kontaktowanie się z osobami, zwykle za pomocą telefonu, które nie znają osoby dzwoniącej i nie spodziewają się takiego kontaktu. Jest to np. kontakt handlowca z potencjalnym klientem w celu zaproponowania produktu czy usługi.

Avaya jako Major Players w raporcie IDC MarketScape 2021

Avaya została zaliczona do Major Players (czołowych graczy) w raporcie firmy IDC MarketScape 2021 Worldwide Communications Platform as a Service Vendor Assessment. Firma zawdzięcza to swojej platformie Avaya OneCloud CPaaS, która umożliwia przedsiębiorstwom tworzenie i udostępnianie biznesowych rozwiązań komunikacyjnych zapewniających wysoką efektywność oraz wyjątkowe doświadczenia zarówno pracownikom, jak i klientom.

Jak czytamy w raporcie IDC, Avaya „ma kilkadziesiąt lat doświadczenia i zapewnia duże możliwości w zakresie wsparcia klientów. W ciągu ostatnich dwóch lat firma znacznie się rozwinęła. Dziś oferuje bardziej spójną i ściślej zintegrowaną platformę. Avaya posiada ogromne doświadczenie oraz możliwość integracji rozwiązań z platformami ujednoliconej komunikacji (UCC), call center (CC) lub CRM. Avaya tworzy rozwiązania do angażowania klienta przeznaczone dla firm różnej wielkości, z możliwością skalowania stosownie do potrzeb”.

IDC przewiduje, że wartość globalnego rynku rozwiązań CPaaS wzrośnie z 4,3 mld USD w 2019 roku do 17,7 mld USD w 2024 r., co oznacza skumulowany roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 33%1. Dzięki elementom, które można ze sobą łączyć, Avaya OneCloud CPaaS zapewnia przedsiębiorstwom większą elastyczność. Umożliwia rozszerzanie rozwiązań usprawniających komunikację i współpracę, ich efektywne wykorzystywanie i dostosowywanie do własnych potrzeb. Projekty, których realizacja wymagała kiedyś kilku miesięcy lub lat, dziś zajmują czas liczony w tygodniach, dniach, a nawet godzinach. W platformie Avaya OneCloud CPaaS wykorzystano ponad 4400 patentów z zakresu polepszania doświadczeń pracowników i klientów oraz transformacji cyfrowej. Dzięki temu jej użytkownicy mogą korzystać zarówno ze wszystkich zalet rozwiązań chmurowych, jak i ze swoich wcześniejszych inwestycji. Wyjątkowe interfejsy API umożliwiają pełną integrację platformy z istniejącymi systemami.

Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża platformy CPaaS, aby w swoich działaniach uwzględniać wymagania każdego klienta ― powiedział Anthony Bartolo, wiceprezes i dyrektor ds. produktów w firmie Avaya. – Platforma Avaya OneCloud CPaaS upraszcza i przyspiesza procesy biznesowe dzięki łatwej integracji efektywnych funkcji sztucznej inteligencji i automatyzacji sterowanej przepływem danych (jako warstwy innowacji) z istniejącymi już aplikacjami. Integracja ta obejmuje pełny zakres funkcji ujednoliconej komunikacji i polepszania doświadczeń klienta. Umożliwia połączenie najwyższej klasy technologii udostępnianych przez cały ekosystem firmy Avaya z innymi znanymi aplikacjami.

– Technologie chmurowe zyskały ogromne znaczenie w branży telekomunikacyjnej. Obniżyły bariery wejścia na rynek, ułatwiły też obsługę i rozszerzanie systemów ― powiedziała Courtney Munroe, wiceprezes ds. globalnych badań rynku telekomunikacyjnego w firmie IDC. – Platformy CPaaS stanowią połączenie rozwiązań komunikacyjnych i technologii chmurowych. Obejmują platformy programowania oparte na chmurze oraz niezbędne interfejsy programistyczne (API), które umożliwiają programistom łatwą integrację funkcji komunikacyjnych bezpośrednio z aplikacjami i przepływami pracy zarówno wewnętrznymi, jak i przeznaczonymi do obsługi klienta.

Jak wynika z raportu IDC 2021 CPaaS MarketScape, „Avaya ma kilkadziesiąt lat doświadczenia
i zapewnia duże możliwości w zakresie wsparcia. Dysponuje ogromnym systemem dystrybucji, obejmującym 2700 partnerów, a jej produkty można zintegrować z ponad 200 rozwiązaniami oferowanymi przez partnerów w dziedzinie oprogramowania i systemów CRM. Firma udostępnia również kompleksowy pakiet usług do komunikacji w chmurze pod nazwą Avaya OneCloud CPaaS
”.

W omawianym raporcie IDC MarketScape oceniono dostawców platform CPaaS, które umożliwiają świadczenie usług serwerowych w chmurze oraz zarządzanie interfejsami API. Dostawcy takich platform oferują komunikacyjne interfejsy API (standardowo) oraz narzędzia upraszczające proces programowania, wymagane do tworzenia i wdrażania rozwiązań komunikacyjnych w czasie rzeczywistym.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Zoom za 14,7 mld dolarów przejmuje Five9

Firma Zoom Video Communications, właściciel popularnej platformy do wideokonferencji Zoom, ogłosiła przejęcie Five9, opartego na chmurze operatora call center. Wartość transakcji opiewa na kwotę 14,7 mld dolarów.
więcej

Sandberg Capital inwestuje w Daktela

Słowacka spółka private equity Sandberg Capital nabyła mniejszościowy udział czeskiego lidera na rynku rozwiązań technologicznych do komunikacji z klientami - Daktela. To druga znacząca inwestycja Sandberg Capital z nowo utworzonego funduszu, który został uruchomiony w styczniu br.