Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

cold calling

to kontaktowanie się z osobami, zwykle za pomocą telefonu, które nie znają osoby dzwoniącej i nie spodziewają się takiego kontaktu. Jest to np. kontakt handlowca z potencjalnym klientem w celu zaproponowania produktu czy usługi.

Gdzie najlepiej wymienić amerykańskiego dolara?

Dolar amerykański jest jedną z najpopularniejszych walut świata. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to waluta światowa. W usd można płacić nie tylko w USA, lecz również m.in. również w krajach azjatyckich. Gdzie najlepiej kupić dolary amerykańskie?

Dolar – waluta światowa

Dolar amerykański jest jedną z najważniejszych światowych walut. Kurs tej waluty zależny jest m.in. od czynników politycznych i gospodarczych. Jeszcze kilka miesięcy temu kurs dolara oscylował w granicy 3,5 zł, obecnie coraz bardziej zbliża się do 4 zł. Gdzie można znaleźć najkorzystniejszy kurs dolara?

Gdzie najkorzystniej wymienić dolara?

Każdy, kto chce z różnych powodów wymienić pln na usd, powinien wiedzieć, że wymiana pln na usd w banku jest mało opłacalna ze względu na wysoki spread, który zapłacisz również podczas płatności w usd kartą ze zwykłego konta. Dlatego prawdopodobnie najlepszym miejscem wymiany pln na usd będzie internetowa platforma wymiany walut.

Dlaczego warto wymienić pln na usd przez platformę wymiany walut?

Najtaniej dolara można wymienić na platformach wymiany walut. Jedną z takich platform jest Walutomat.pl. Serwis działa na zasadzie społecznościowej giełdy walut – można zaproponować własny kurs dolara, jeśli któryś z użytkowników serwisu będzie chciał sprzedać w tej cenie usd, to system automatycznie dopasowuje oferty i dokonuje wymiany.  W serwisie Walutomat.pl nie ma speradu – pobierana jest prowizja od wymienianych dolarów, najczęściej jest to 0,2% całej wymienianej kwoty. Jeśli chcesz sprawdzić aktualny kurs dolara, to warto sprawdzić go tutaj https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/.

Wymiana dolara na platformie Walutomat.pl jest intuicyjnie prosta. Wystarczy się tylko zarejestrować, podając swoje dane lub dane firmy, a następnie zasilić wirtualny portfel złotówkami. Za posiadanie wirtualnego portfela nie ponosisz żadnych kosztów, a dzięki temu możesz łatwo i szybko wymienić pln na usd. Można pokusić się o stwierdzenie, że wirtualny portfel jest bezpłatnym odpowiednikiem konta walutowego.

Wymienione dolary amerykańskie można od razu przelać na konto na kontrahenta lub własne konto walutowe. Wymienione usd mogą również pozostać w portfelu walutowym.

Jeśli chcesz bezpiecznie wymienić pln na usd, to warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu takiego jak Walutomat.pl, który istnieje na rynku ponad dekadę i ma około 330 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Proces odpowiedniego oczyszczania twarzy krok po kroku

Oczyszczanie twarzy to jeden z etapów pielęgnacji, o którym warto pamiętać każdego dnia. Codziennie na skórze twarzy gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia i drobnoustroje, których usunięcie jest niezbędne do tego, by skóra była w nienagannym stanie przez długi czas.
więcej

Etyka w branży PR — jakimi zasadami kierują się PR-owcy?

Zasady etyki, którymi powinni kierować się PR-owcy, to przede wszystkim zapobieganie dezinformacji, dzielenie się rzetelnymi wiadomościami, relacjonowanie faktów we właściwym kontekście, a także ochrona prywatności klientów. Kodeks etyki z 2019 roku to spis najważniejszych dewiz stanowiących wskazówki dla zespołów agencji public relations. Na co powinni zwrócić szczególną uwagę ich pracownicy?
więcej

Nowy standard wirtualnych spotkań

Mowa ciała jest głównym elementem komunikacji interpersonalnej, a jej efektywne wyrażenie jest możliwe tylko wtedy, gdy sami obserwujemy i jednocześnie jesteśmy dobrze widoczni dla naszych rozmówców. W Axium zdajemy sobie sprawę, że niezakłócony obraz ma kluczowe znaczenie dla skutecznej komunikacji podczas spotkań online. Z tego właśnie powodu do oferty wprowadziliśmy nowy produkt firmy Axtel – kamerę internetową AX-FHD Webcam Pro.