Gdzie najlepiej wymienić amerykańskiego dolara?

Dolar amerykański jest jedną z najpopularniejszych walut świata. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to waluta światowa. W usd można płacić nie tylko w USA, lecz również m.in. również w krajach azjatyckich. Gdzie najlepiej kupić dolary amerykańskie?

Dolar – waluta światowa

Dolar amerykański jest jedną z najważniejszych światowych walut. Kurs tej waluty zależny jest m.in. od czynników politycznych i gospodarczych. Jeszcze kilka miesięcy temu kurs dolara oscylował w granicy 3,5 zł, obecnie coraz bardziej zbliża się do 4 zł. Gdzie można znaleźć najkorzystniejszy kurs dolara?

Gdzie najkorzystniej wymienić dolara?

Każdy, kto chce z różnych powodów wymienić pln na usd, powinien wiedzieć, że wymiana pln na usd w banku jest mało opłacalna ze względu na wysoki spread, który zapłacisz również podczas płatności w usd kartą ze zwykłego konta. Dlatego prawdopodobnie najlepszym miejscem wymiany pln na usd będzie internetowa platforma wymiany walut.

Dlaczego warto wymienić pln na usd przez platformę wymiany walut?

Najtaniej dolara można wymienić na platformach wymiany walut. Jedną z takich platform jest Walutomat.pl. Serwis działa na zasadzie społecznościowej giełdy walut – można zaproponować własny kurs dolara, jeśli któryś z użytkowników serwisu będzie chciał sprzedać w tej cenie usd, to system automatycznie dopasowuje oferty i dokonuje wymiany.  W serwisie Walutomat.pl nie ma speradu – pobierana jest prowizja od wymienianych dolarów, najczęściej jest to 0,2% całej wymienianej kwoty. Jeśli chcesz sprawdzić aktualny kurs dolara, to warto sprawdzić go tutaj https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/.

Wymiana dolara na platformie Walutomat.pl jest intuicyjnie prosta. Wystarczy się tylko zarejestrować, podając swoje dane lub dane firmy, a następnie zasilić wirtualny portfel złotówkami. Za posiadanie wirtualnego portfela nie ponosisz żadnych kosztów, a dzięki temu możesz łatwo i szybko wymienić pln na usd. Można pokusić się o stwierdzenie, że wirtualny portfel jest bezpłatnym odpowiednikiem konta walutowego.

Wymienione dolary amerykańskie można od razu przelać na konto na kontrahenta lub własne konto walutowe. Wymienione usd mogą również pozostać w portfelu walutowym.

Jeśli chcesz bezpiecznie wymienić pln na usd, to warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu takiego jak Walutomat.pl, który istnieje na rynku ponad dekadę i ma około 330 tys. zarejestrowanych użytkowników.Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
Read More

Montaż reklamy zewnętrznej – czy miejsce ma znaczenie?

Mijamy je na każdym kroku, w drodze do pracy, w centrach handlowych oraz w trakcie długich podróży samochodem. Ciche reklamy, które swoim kolorytem skupiają Twoją uwagę, a nie krzykliwym sloganem, bądź melodią, która w radiu i telewizji będzie prześladować Cię przez parę miesięcy.