Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

Gdzie najlepiej wymienić amerykańskiego dolara?

Dolar amerykański jest jedną z najpopularniejszych walut świata. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to waluta światowa. W usd można płacić nie tylko w USA, lecz również m.in. również w krajach azjatyckich. Gdzie najlepiej kupić dolary amerykańskie?

Dolar – waluta światowa

Dolar amerykański jest jedną z najważniejszych światowych walut. Kurs tej waluty zależny jest m.in. od czynników politycznych i gospodarczych. Jeszcze kilka miesięcy temu kurs dolara oscylował w granicy 3,5 zł, obecnie coraz bardziej zbliża się do 4 zł. Gdzie można znaleźć najkorzystniejszy kurs dolara?

Gdzie najkorzystniej wymienić dolara?

Każdy, kto chce z różnych powodów wymienić pln na usd, powinien wiedzieć, że wymiana pln na usd w banku jest mało opłacalna ze względu na wysoki spread, który zapłacisz również podczas płatności w usd kartą ze zwykłego konta. Dlatego prawdopodobnie najlepszym miejscem wymiany pln na usd będzie internetowa platforma wymiany walut.

Dlaczego warto wymienić pln na usd przez platformę wymiany walut?

Najtaniej dolara można wymienić na platformach wymiany walut. Jedną z takich platform jest Walutomat.pl. Serwis działa na zasadzie społecznościowej giełdy walut – można zaproponować własny kurs dolara, jeśli któryś z użytkowników serwisu będzie chciał sprzedać w tej cenie usd, to system automatycznie dopasowuje oferty i dokonuje wymiany.  W serwisie Walutomat.pl nie ma speradu – pobierana jest prowizja od wymienianych dolarów, najczęściej jest to 0,2% całej wymienianej kwoty. Jeśli chcesz sprawdzić aktualny kurs dolara, to warto sprawdzić go tutaj https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/.

Wymiana dolara na platformie Walutomat.pl jest intuicyjnie prosta. Wystarczy się tylko zarejestrować, podając swoje dane lub dane firmy, a następnie zasilić wirtualny portfel złotówkami. Za posiadanie wirtualnego portfela nie ponosisz żadnych kosztów, a dzięki temu możesz łatwo i szybko wymienić pln na usd. Można pokusić się o stwierdzenie, że wirtualny portfel jest bezpłatnym odpowiednikiem konta walutowego.

Wymienione dolary amerykańskie można od razu przelać na konto na kontrahenta lub własne konto walutowe. Wymienione usd mogą również pozostać w portfelu walutowym.

Jeśli chcesz bezpiecznie wymienić pln na usd, to warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu takiego jak Walutomat.pl, który istnieje na rynku ponad dekadę i ma około 330 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Paczka pod kontrolą – śledź trasę nadania

Często wysyłasz paczki lub równie często dokonujesz zakupów za pośrednictwem internetu? Jeżeli tak, wiesz doskonale, jak bardzo denerwująca może być sytuacja, w której przesyłka została już dawno nadana i… nie wiadomo co się z nią dzieje. Jeżeli chcesz zapobiegać takim sytuacjom, warto korzystać z tych form nadania i z takich firm transportowych, w których dostępna jest możliwość sprawdzenia gdzie jest paczka.
Czytaj więcej

Media System rozwija swój kanał na YouTube

Przez ostatnią dekadę firmie Media System z powodzeniem udaje się tworzyć organizację, która stawia coraz mocniejsze kroki w branży Contact Center. Przez wiele lat czerpali oni wzorce od najlepszych. Przeszli długą drogę pełną ciekawych wyzwań, które wymagały od nich wiele samodyscypliny, nauki, ale także kreowania nowych rozwiązań.
Czytaj więcej

Podstawy tłumaczeń biznesowych

Samoobsługa online to nie tylko ukłon w stronę klientów. To niezbędny element działalności, który pozwala nie tylko ograniczać koszty, ale i utrzymywać zadowolenie użytkowników. Usług self-service oczekuje pokolenie millenialsów: według „Harvard Business Review”, aż 8 na 10 respondentów woli samodzielnie poszukać rozwiązania problemu, zanim skontaktuje się z przedstawicielem firmy.