Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

cold calling

to kontaktowanie się z osobami, zwykle za pomocą telefonu, które nie znają osoby dzwoniącej i nie spodziewają się takiego kontaktu. Jest to np. kontakt handlowca z potencjalnym klientem w celu zaproponowania produktu czy usługi.

Śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym na Clicktrans

Clicktrans, serwis transportowy dla dużych przesyłek, udostępnia klientom możliwość śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym. Przewoźnik prześle klientowi link do lokalizacji jego przesyłki.

Dzięki temu kierowca będzie mógł skupić się na transporcie, a klient – nie martwić się o swoje zlecenie. Koniec z wymienianiem nerwowych smsów lub telefonowaniem. To szczególnie ważne, gdy chodzi o bezpieczeństwo kierowcy i ładunku orz gdy chcemy na bieżąco śledzić przemieszczanie się transportu.

Popularne firmy oferujące przewóz ludzi przyzwyczaiły klientów do możliwości śledzenia kierowcy w czasie rzeczywistym. Jeśli jednak chodzi o transport rzeczy, szczególnie tych większych i nietypowych jak np. przeprowadzki, transport mebli czy samochodów, do tej pory w najlepszym przypadku można było jedynie śledzić zmieniające się statusy zamówienia. Sytuację na rynku zmienia Clicktrans – polski serwis transportowy, który wprowadził właśnie możliwość śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym.

Jak to działa?

Kierowca, który wiezie przesyłkę włącza śledzenie dla realizowanego zlecenia. Klient otrzymuje wówczas link do mapy, na której może w dowolnej chwili sprawdzić położenie pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nie martwi się o swoją przesyłkę i nie musi dopytywać przewoźnika, na jakim etapie trasy się znajduje. Śledzenie przesyłki pozwoli klientom też odpowiednio wcześniej przygotować się na odbiór przesyłki – zamiast biegać w popłochu, gdy kurier znienacka dzwoni do drzwi.

To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku transportu dużych przesyłek dla zleceniodawców i małych firm. Nawet w przypadku usług kurierskich dla paczek standardem jest raczej ciąg zmieniających się statusów. Śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym znacznie ułatwi komunikację między klientem i kierowcą, a także usprawni cały proces transportu. Możliwość zweryfikowania dokładnego miejsca, w którym znajduje się kierowca jest szczególnie ważna podczas transportu wartościowych przesyłek lub przewozów międzynarodowych. To znacząca zmiana dla osób korzystających z usług transportowych.

Śledzenie przesyłki powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Transport nietypowych przesyłek – wygodnie i bezpiecznie

Śledzenie jest najnowszym usprawnieniem w serwisie, ale zespół Clicktrans już od 11 lat dokłada starań, aby możliwie usprawnić proces szukania najlepszego transportu. W serwisie zarejestrowanych jest już ponad 600 tys. zleceniodawców i ponad 73 tys. przewoźników z całej Europy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Cyfrowa transformacja branży finansowej i ubezpieczeniowej

Jak wynika z analiz Iron Mountain Polska, także polski biznes staje się coraz bardziej cyfrowy. Lockdown i praca zdalna w oczywisty sposób utrudniły bieżący dostęp do informacji przechowywanych na tradycyjnych nośnikach, a to znacząco przyspieszyło zmiany. Jak obecnie kształtuje się sytuacja wśród firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego, które ze względu na charakter swojej działalności generują największą liczbę dokumentów?
więcej

Czy superkomputer powstrzyma seksizm w pozyskiwaniu klientów?

IBM wprowadził pakiet narzędzi i usług, które mają uprościć życie reklamodawcom i tym wszystkim, którzy pracują nad pozyskaniem klientów przy użyciu sztucznej inteligencji. Firma rozpoczęła też badania, które mają “nauczyć” sztuczną inteligencję wrażliwości na płeć czy rasę. Jednak bywa, że już dziś SI lepiej rozumie kwestie społeczne, a to człowiek burzy porządek.
więcej

Sztuczna inteligencja pomaga w weryfikacji wieku internautów

W przestrzeni cyfrowej dzieci i nastolatki mają łatwy dostęp do treści z ograniczeniami wiekowymi. W efekcie to np. chłopcy w wieku 12–17 lat są największymi konsumentami pornografii w internecie, problemy z hazardem mają już 11-letnie dzieci, a weryfikację wieku na większości witryn łatwo jest obejść.