Najlepsze bezpłatne usługi VPN do ochrony prywatności

W sieci możemy znaleźć sporo oprogramowania, które ma zapewnić nam prywatność przeglądania i bezpieczeństwo przesyłania danych. Jak jednak często się przekonujemy nie każde oferowane rozwiązanie działa prawidłowo.

W skrajnych przypadkach programy takie mogą nawet instalować niechciane oprogramowanie i szpiegować naszą aktywność w Internecie. Jeżeli chcesz uchronić się przed tego typu zagrożeniami koniecznie sprawdź jakie rozwiązania są bezpieczne, skuteczne i proste w obsłudze  

Rozwiązania dla komputera

Najlepsze rozwiązania VPN dla komputerów osobistych oferują nam nie tylko możliwość połączenia się z serwerami na całym świecie ale także pozwalają nam korzystać z Internetu bez opóźnień i ciągłego rozłączania sieci. Poniższe rozwiązania dadzą również pewność, że nasze dane będą w pełni szyfrowane i niemożliwe do przechwycenia. Każdy z poniższych programów daje nam możliwość oglądania seriali i programów z prawie każdego zakątka świata oraz szybkie pobieranie plików torrent.  W dzisiejszych czasach bez problemu możesz zainstalować VPN na urządzeniu z androidem. Zdecydowanie i tutaj warto postawić na sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwią nam płynne użytkowanie Internetu. 

ExpressVPN 

To rozwiązanie cechuje doskonała szybkość oraz zaawansowane techniki szyfrowania w standardzie AES 256 bitów. Takie rozwiązanie wykorzystuje tak zwany szyfr blokowy, który zmienia naszą wiadomość tak, że bez odpowiedniego klucza nie jesteśmy w stanie jej odczytać. Szyfrowanie 256 bitów oznacza, że każdy znak kodowany jest aż 14 razy zanim ostatecznie zostanie przesłany. ExpressVPN korzysta z technologii TrustedServer, która dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa usuwa wszystkie dane z serwerów po ich ponownym uruchomieniu. Wszystko to zapewnia znakomitą jakość ochrony. W wersji demo możemy korzystać z usług przez 30 dni za darmo.  

CyberGhost

W przypadku tego rozwiązania również mamy do czynienia z szyfrowaniem w standardzie AES 256 bitów. W przeciwieństwie do ExpressVPN to oprogramowanie traci nieco na szybkości połączenia oraz nie gwarantuje nam rozdzielnego tunelowania oraz blokady reklam. Przewagę zyskuje jednak w dłuższym okresie próbnym. Twórcy oferują aż 45 dni darmowego korzystania z VPN. 

Private Internet Access (PIA)

Bardzo podobnymi rozwiązaniami technologicznymi cechuje się PIA, jednak tutaj zdecydowanie możemy już poczuć, że rozwiązanie działa wolniej. Dużym plusem jest możliwość elastycznego ustawienia sieci, ochrony prywatności oraz innych zabezpieczeń. Największym minusem jest brak blokady reklam oraz fakt, że nie każdy serwer pozwoli nam odblokować amerykańską wersję Netflix oraz Hulu.

NordVPN

Zdecydowanym numerem jeden wśród oprogramowania na androida jest NordVPN. Oferuje nam najwyższe standardy bezpieczeństwa i szyfrowania oraz dostęp do 55 serwerów na całym świecie. Wyróżnia go zdecydowanie najlepsza szybkość przesyłania danych oraz możliwość odblokowania dostępu do praktycznie wszystkich platform streamingowych. Możemy z niego korzystać bezpłatnie 30 dni. 

ExpressVPN

Oprogramowanie zapewnia nam dużą szybkość połączenia oraz serwery w aż 90 krajach świata. Zastosowana technologia daje nam gwarancję prywatności i pełnej ochrony. Niestety aplikacja nie zapewnia nam blokowania reklam oraz jest nieznacznie wolniejsza od NordVPN. Nie oferuje nam niestety darmowego okresu próbnego, jednak możemy zrezygnować z zakupu do 30 dni i otrzymać pełny zwrot kosztów za użytkowanie.

Surfshark

Daje nam dostęp do 60 serwerów z całego świata oraz stosuje zaawansowane technologie oraz dobre standardy prywatności. Jeżeli chodzi o szybkość połączenia delikatnie traci w stosunku do NordVPN, jednak zupełnie nie przeszkadza to w codziennym przeglądaniu Internetu i ściąganiu plików. Podobnie jak ExpressVPN daje nam możliwość pełnego zwrotu kosztów za użytkowanie do 30 dni.  

Podsumowanie

Z oprogramowania VPN możemy korzystać na praktycznie każdym urządzeniu, przed instalacją warto jednak zapoznać się z oferowanymi technologiami oraz standardami prywatności. Nie narażajmy się na niebezpieczeństwo i zawsze stawiajmy na jakość wybranego rozwiązania. 

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *