Vee planuje zastrzyk gotówki

Gdańska spółka technologiczna Vee S.A. (dawniej Voicetel Communications) zapowiedziała sprzedaż nawet 12 proc. akcji posiadanych przez Vee Ventures. Chce dzięki zastrzykowi gotówki przyspieszyć prace rozwojowe nad oferowanymi już produktami.

– Na początku czerwca planujemy zastrzyk kapitału dla spółki: planujemy sprzedać nawet 12 proc. Akcji Vee posiadanych obecnie przez Vee Ventures i skonwertować to na pożyczkę kapitałową dla grupy Vee – mówi w rozmowie z dziennikiem Parkiet Dawid Wójcicki, prezes spółki.

Vee, po tym, jak drożyło swojego hosta w Enerdze, odnotowuje wysokie poziomy wskaźnika MPC (ilości obsłużonych miesięcznie przez hosty minut rozmowy). Jak zapowiada prezes Wójcicki – inwestycja z pozyskanych w ten sposób środków szybko powinna się zwrócić, bo jak szacuje się, już za 5 lat rynek ten, tylko w Polsce wart będzie 6 mld zł.

Jak zapewnia przedstawiciel Vee – pozyskany kapitał ma pomóc szybciej rozwinąć pudełkowe hosty głosowe dla mniejszych firm i korporacji. Według zapowiedzi prezesa Vee z lutego br. pierwsze hosty głosowe w wersji pudełkowej będą dostępne dla rynku już we wrześniu.

REKLAMA
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *