Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Lead Response Time

inaczej LRT, średni czas odpowiedzi od wysłania zapytania przez klienta do chwili otrzymania przez niego odpowiedzi ze strony pytanego (najczęściej firmy/marki). LRT liczony jest w jednostkach czasu. Panuje powszechne przekonanie, że im szybsza odpowiedź na kontakt klienta (pytanie) tym lepszy wynik finalny w postaci zadowolenia klienta, jego decyzji o zakupie etc. Poniecznie posłuchaj programu K2 Podcast na temat LRT dostępnego tutaj.

Jabra wspiera pracę hybrydową

W dobie cyfryzacji, ograniczonej mobilności i pracy zdalnej na wagę złota są wszystkie pomysły usprawniające pracę zdalną i hybrydową. Jabra zapowiedziała właśnie wprowadzenie do oferty nowych produktów Jabra PanaCast. Nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane jako inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji, które spełniania wymagania nowej rzeczywistości.

Od początku pandemii obserwujemy znaczny wzrost wykorzystania technologii wideo przez rozproszone zespoły. Przedtem autonomicznej kamery internetowej lub wbudowanej kamery komputerowej używało 66% pracowników biurowych — obecnie robi tak 86% pracowników w domach. Urządzenia z rodziny Jabra PanaCast zostały opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączą one realistyczny obraz, zaawansowane technologie audio, a także sztuczna inteligencja, by wprowadzać nową jakość do spotkań i współpracy.

Zakupując rozwiązania do biura, firmy często muszą wybierać między znakomitym dźwiękiem a obrazem o wysokiej rozdzielczości. Jabra PanaCast 50 odpowiada na tę potrzebę jako rozwiązanie plug and play, które oferuje najbardziej wciągające wrażenia wizualne dostępne obecnie na rynku.

PanaCast 50: wciągający obraz i dźwięk

PanaCast 50 wciela się w rolę „reżysera” spotkania i inteligentnie dostosowuje transmisję wideo do jego przebiegu. Funkcja Virtual Director wykorzystuje oparte na sztucznej inteligencji strumienie wideo i audio oraz zastrzeżone algorytmy Jabra do automatycznej regulacji kadru w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180‑stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem.

Jabra PanaCast 50 ma dziewięć wydajnych procesorów do przetwarzania brzegowego, w tym dwa najnowocześniejsze procesory sztucznej inteligencji przeznaczone specjalnie do zastosowań audio i wideo. Ta niezwykle zaawansowana architektura systemu umożliwia inteligentnemu rozwiązaniu do telekonferencji integrowanie w czasie rzeczywistym dźwięku, obrazu oraz danych. Dzięki temu funkcja Inteligentny zoom zawsze doskonale ustawia użytkownika w kadrze z myślą o zdalnych rozmówcach. Funkcja Virtual Director przenosi kadry wideo między osobami aktualnie mówiącymi, w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. Dzięki temu zdalni uczestnicy mogą znacznie łatwiej śledzić przebieg dyskusji, a Jabra PanaCast 50 oferuje im wciągające, realistyczne doznania bez rozpraszania uwagi.

Jabra PanaCast 50 może dostarczać dwa strumienie wideo jednocześnie, a tym samym wykonywać różne funkcje naraz. Kiedy jeden strumień wideo jest skoncentrowany na uczestnikach spotkania, drugiego można użyć do prezentacji określonego obszaru w pomieszczeniu. Dwa strumienie wideo umożliwiają też korzystanie z wbudowanej w urządzenie funkcji udostępniania tablicy, której zawartość jest rejestrowana i udoskonalana w czasie rzeczywistym. Obraz ten jest następnie transmitowany na żywo w ramach spotkania, lekcji czy wykładu, dzięki czemu każdy uczestnik czy uczeń może zobaczyć zawartość tablicy i brać aktywny udział w dyskusji, nawet jeśli nie znajduje się w sali.

Działanie oparte na wnioskach z danych

Oprócz dwóch strumieni wideo, PanaCast 50 przesyła także niezależny strumień danych obejmujący zawsze 180-stopniowe pole widzenia. Zawiera on anonimowe metadane dotyczące liczby osób oraz informacje liczbowe w czasie rzeczywistym. Ze względu na 180-stopniowe pole widzenia PanaCast 50 może obejmować 100% sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób. Informacje te są anonimowe, ponieważ urządzenie po prostu liczy osoby bez ich rozpoznawania.

Funkcja PeopleCount w PanaCast 50 umożliwia systemowi porównanie liczby osób obecnych na spotkaniu ze zdefiniowaną przez klienta liczbą miejsc. W ten sposób można sprawdzić, czy pomieszczenie nie jest przepełnione. Jeżeli liczba uczestników przekroczy limit miejsc, PanaCast 50 poinformuje o tym obecne osoby w sposób wizualny i dźwiękowy, umożliwiając podjęcie odpowiednich decyzji z punktu widzenia bezpieczeństwa i samopoczucia. Oznacza to, że wszyscy zebrani w pomieszczeniu otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o naruszeniu lokalnych wytycznych. Za pośrednictwem interfejsu sieciowego administratorzy IT mogą pozyskiwać dane obejmujące dłuższe okresy. W ten sposób firma może na podstawie danych podejmować decyzje o wykorzystywaniu sal konferencyjnych. Firmy mogą sprawdzać, ile pomieszczeń jest używanych, nawet kiedy nie trwają obecnie żadne spotkania, co pomoże im w zarządzaniu przestrzenią biurową.

Donośny dźwięk

PanaCast 50 ma osiem mikrofonów kształtujących wiązkę z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu. Towarzyszą im inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery donośne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem wysokiej klasy i rozdzielczości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób. Rozwiązanie PanaCast 50 jest też zoptymalizowane pod kątem wszystkich czołowych platform UC. Oprócz współpracy z Microsoft Teams i Zoom, działa również bezproblemowo z Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms, co ułatwia współpracę.

PanaCast 20: znakomite zabezpieczenia do współpracy wideo w kieszonkowym urządzeniu

Jabra PanaCast 20 to kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie, o estetycznym i ładnym wyglądzie, które umożliwia osobom pracującym elastycznie korzystanie z wysokiej jakości, bezpiecznej współpracy wideo niezależnie od miejsca pracy. Zawiera ono funkcje sztucznej inteligencji, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem procesora do przetwarzania brzegowego. W samym urządzeniu generowane są zaawansowane funkcje, niewymagające wysyłania danych do chmury ani instalowania dodatkowego oprogramowania. Znacznie minimalizuje to ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania. Osłona obiektywu gwarantuje użytkownikom kamery poczucie prywatności i zapobiega przypadkowemu włączeniu kamery, zapewniając im dodatkowo poczucie spokoju.

Zabezpieczenia są ważne dla osób pracujących poza biurem, ale nie mniej istotna jest jakość obrazu. PanaCast 20 zapewnia ją, oferując wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD, HDR, a także personalizowany Inteligentny zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy.

– Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań, a takie właśnie są naszym zdaniem nowe produkty Jabra PanaCast 50 i PanaCast 20. Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy PanaCast 50 — pierwsze rozwiązanie do wideokonferencji łączące w sobie przodujące w skali światowej technologie audio Jabra, 180-stopniowe pole widzenia oraz informacje o wykorzystaniu pomieszczenia. Dzięki temu umożliwia ono prowadzenie spotkań i współpracę dla wszystkich uczestników w nowej rzeczywistości. Czas zacząć myśleć o wyposażaniu biur na przyszłość, tworzeniu optymalnych warunków do współpracy dla pracowników hybrydowych, a także o zapewnieniu maksymalnej produktywności po powrocie pracowników do biur. Zapraszamy firmy, organizacje i instytucje z całego świata do korzystania z nieosiągalnej dotychczas jakości audio i wideo, którą gwarantują inteligentne urządzenia Jabra PanaCast. – powiedział Aurangzeb Khan, starszy wiceprezes ds. inteligentnych systemów wizyjnych w Jabra

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Nowy standard wirtualnych spotkań

Mowa ciała jest głównym elementem komunikacji interpersonalnej, a jej efektywne wyrażenie jest możliwe tylko wtedy, gdy sami obserwujemy i jednocześnie jesteśmy dobrze widoczni dla naszych rozmówców. W Axium zdajemy sobie sprawę, że niezakłócony obraz ma kluczowe znaczenie dla skutecznej komunikacji podczas spotkań online. Z tego właśnie powodu do oferty wprowadziliśmy nowy produkt firmy Axtel – kamerę internetową AX-FHD Webcam Pro.
więcej

Kontel nagrodzony za najwyższy wzrost sprzedaży

Szwedzka marka Konftel, producent pierwszego telefonu konferencyjnego i jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań audio, przyznała właśnie doroczne nagrody swoim partnerom i dystrybutorom. Nagroda za największy wzrost sprzedaży za rok 2020 w Europie Centralnej przypadła firmie KONTEL.