Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Lead Response Time

inaczej LRT, średni czas odpowiedzi od wysłania zapytania przez klienta do chwili otrzymania przez niego odpowiedzi ze strony pytanego (najczęściej firmy/marki). LRT liczony jest w jednostkach czasu. Panuje powszechne przekonanie, że im szybsza odpowiedź na kontakt klienta (pytanie) tym lepszy wynik finalny w postaci zadowolenia klienta, jego decyzji o zakupie etc. Poniecznie posłuchaj programu K2 Podcast na temat LRT dostępnego tutaj.

Raport na temat pracy zdalnej wśród Dobrych Praktyk 2020

Raport „Aktywni+ Praca zdalna z perspektywy pracowników i pracodawców”, przeprowadzony przez pracownię ARC Rynek i Opinia na zlecenie Gumtree.pl przy współpracy z Randstad Polska, został wyróżniony wśród działań z zakresu CSR zaprezentowanych w dorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”. Inicjatywa została doceniona przez FOB w obszarze praktyk z zakresu pracy.

Gumtree.pl od lat działa jako lider wśród platform wymiany ogłoszeń, realizujący misję społeczną, jaką jest diagnoza wyzwań, stawianych przed Polakami przez rynek pracy oraz pomoc w odnalezieniu się na nim. W ubiegłym roku firma zdecydowała wnikliwie przyjrzeć się temu, jak na przestrzeni czasu zmieniło się podejście nie tylko pracowników, ale również pracodawców, do pracy zdalnej. Na kanwie tych obserwacji powstało badanie, a później raport we w pełni zdigitalizowanej formie, prezentujący nowy model pracy z różnych perspektyw.

Dodatkowo skonfrontowano podejście osób, które z pracą poza biurem mogły oswoić się już wcześniej, z tym, jak radzą sobie z nią osoby, które w tryb pracy zdalnej przeszły po wybuchu pandemii. W ten sposób powstało pierwsze, zrealizowane na tak dużą skalę, kompleksowe porównanie i analiza zachowań oraz preferencji pracowników i pracodawców, jakie pojawiło się w przestrzeni społecznej i medialnej.   

– Na początku marca 2020, gdy do Polski dotarła pandemia, a znaczna część pracowników umysłowych, musząc zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością, przeszła na pracę zdalną, błyskawicznie rozpoczęliśmy pracę nad realizacją naszego projektu. Chcieliśmy poznać opinię społeczeństwa na temat home office, które dla wielu Polaków stało się codziennością .Jak się okazało to, co jednym przypadło do gustu, innym kompletnie zdezorganizowało życie. Nasze badanie pokazało, jak różne są perspektywy widzenia takiego modelu pracy i że na próżno szukać jednego, uniwersalnego rozwiązania. Cieszymy się, że nasz raport wyróżniono w zestawieniu Dobrych Praktyk 2020, doceniając nasz wkład w zbadanie tak aktualnego i nośnego wątku, który dotyczył, i w dużej mierze nadal dotyczy, tysięcy Polaków – mówi Katarzyna Merska, Koordynator ds. komunikacji Gumtree.pl.

Ilościowe badanie na zlecenie Gumtree.pl, przy współpracy z Randstad Polska, zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w kwietniu i maju 2020 r. metodą CAWI (wywiady on-line) na reprezentatywnej grupie 518 polskich pracowników oraz metodą CATI (wywiady telefoniczne) na reprezentatywnej grupie 101 polskich pracodawców. Jakościowe badanie na zlecenie Gumtree.pl, przy współpracy z Randstad Polska, zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w kwietniu i maju 2020 r. metodą TDI (indywidualnych wywiadów pogłębionych) na 10 pracownikach umysłowych, posiadających możliwość pracy zdalnej w regularny sposób, minimum raz w miesiącu, oraz 6 pracodawcach (osoby odpowiadające w firmach za sposób zatrudniania pracowników), przedstawicielach firm, w których możliwa jest praca zdalna.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Rozwiązania Cisco Webex jako idealna i niezawodna odpowiedź na wyzwania pracy hybrydowej

Od ponad roku jako pracownicy, właściciele firm, menadżerowie zespołów, odnajdujemy się w zupełnie nowej rzeczywistości – pracy hybrydowej, w której łączymy pracę zdalną ze stacjonarną, a coraz częściej nasze biura pełnią funkcję miejsca spotkań, niż wykonywania codziennej pracy. Ponad 80% organizacji przeniosło swoją pracę w tryb hybrydowy, a już prawie 100% wyjazdów służbowych zostało zawieszonych, wszystko w celu podniesienia bezpieczeństwa pracowników i nas samych.
więcej

Maleje liczba Polaków, którzy obawiają się utraty pracy na skutek pandemii

Prawie dwie trzecie polskich konsumentów z niepokojem patrzy na stan swoich oszczędności. O ile Polacy coraz mniej martwią się o bieżące opłacanie zobowiązań finansowych, o tyle z rosnącym niepokojem patrzymy w przyszłość. Tylko nieco ponad jedna czwarta z nas obawia się o uregulowanie nadchodzących płatności, ale spłata kredytów to już powód do obaw dla 61 proc.