Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Lead Response Time

inaczej LRT, średni czas odpowiedzi od wysłania zapytania przez klienta do chwili otrzymania przez niego odpowiedzi ze strony pytanego (najczęściej firmy/marki). LRT liczony jest w jednostkach czasu. Panuje powszechne przekonanie, że im szybsza odpowiedź na kontakt klienta (pytanie) tym lepszy wynik finalny w postaci zadowolenia klienta, jego decyzji o zakupie etc. Poniecznie posłuchaj programu K2 Podcast na temat LRT dostępnego tutaj.

Panasonic współpracuje z Sennheiserem i przedstawia nowe rozwiązanie do sterowania głosem

­­Rozwiązanie do sterowania głosem kamerami PTZ firmy Panasonic wykorzystuje mikrofony marki Sennheiser do automatycznego przełączania ostrości między osobami zabierającymi głos.

Panasonic ponownie rewolucjonizuje produkty do rejestrowania obrazu i dźwięku. Firma wprowadza rozwiązanie przeznaczone do kamer Panasonic PTZ, które umożliwia śledzenie obrazu na podstawie głosu. Dzięki mikrofonom marki Sennheiser kamery PTZ mogą automatycznie kierować ostrość na poszczególnych mówców. Płynne, zautomatyzowane ruchy kamery sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do konferencji internetowych, kursów szkoleniowych lub wykładów. Sprawdza się na przykład podczas pytań z sali czy gdy głos zabiera kolejny prelegent.

Rozwiązanie wykorzystuje kamery PTZ firmy Panasonic oraz mikrofony TeamConnect Ceiling 2 marki Sennheiser. Są one zarządzane centralnie przez sieć za pomocą kontrolera. Firma Panasonic używa już tej technologii w swoim europejskim centrum rozwiązań biznesowych (ang. Business Solution Centre, BSC). Wspomaga ona funkcjonowanie systemu sterowania multimediami Crestron, jednak może być stosowane również z innymi podobnymi systemami.

Funkcje inteligentnego śledzenia ruchu i dźwięku uzupełniają się

Śledzenie na podstawie dźwięku oferuje szereg możliwości i może być wykorzystywane wspólnie z funkcją automatycznego śledzenia ruchu i opcjonalnym oprogramowaniem do śledzenia twarzy firmy Panasonic (AW-SF100 / AW-SF200). Przykładowo podczas konferencji kamera PTZ może rejestrować przemówienie głównego prelegenta z pomocą funkcji automatycznego śledzenia ruchu, a druga kamera może utrwalać innych uczestników zabierających głos dzięki funkcji śledzenia na podstawie dźwięku.

Użytkownik może indywidualnie dopasowywać ustawienia oraz zapisywać je jako domyślne. Można choćby nadać priorytet konkretnym osobom, aby uniknąć kierowania obiektywu na rozmowy toczące się wśród uczestników. Z harmonogramem rejestrowania dźwięku i obrazu powiązać można również mikrofony wpinane, nadając im odpowiedni priorytet. Istnieje również możliwość ustawienia nieznacznego opóźnienia kamery PTZ, aby kierować obiektyw wyłącznie na źródło stałego dźwięku.

Więcej czasu na to, co najważniejsze

Nowe rozwiązanie do rejestrowania dźwięku i obrazu wykorzystujące komponenty firm Panasonic i Sennheiser bardzo ułatwia pracę prelegentów. Nie potrzebują oni już wiedzy technicznej ani operatora kamery czy technika na miejscu. Prelegenci mogą skupić się wyłącznie na treści wystąpienia, a przemówienia są rejestrowane w sposób automatyczny.

Oszczędność zasobów i bezpieczeństwo inwestycji

Z rozwiązania mogą korzystać przedsiębiorstwa, które używają już kamer PTZ firmy Panasonic i mikrofonów lub sterowników multimedialnych marki Sennheiser. W zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń łączyć można różne kamery i mikrofony. Mikrofon TCC2 marki Sennheiser obejmuje zasięgiem pomieszczenia o powierzchni 60 m2. W większych przestrzeniach wykorzystuje się kilka mikrofonów.

Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości zautomatyzowane rozwiązania do rejestrowania dźwięku i obrazu. Podczas spotkań z pracownikami czy w trakcie konferencji prasowych członkowie zarządów czy politycy muszą obecnie korzystać z technologii online. Szkoły i uczelnie wyższe nauczają natomiast w trybie zdalnym. Sterowanie kamerami PTZ na podstawie dźwięku zwiększa stopień automatyzacji i poprawia komfort obsługi. Oba te aspekty mają ogromne zalety – mówi Guilhem Krier, Head of New Business and Market Development w Panasonic Business.

Firmy i organizacje przeznaczają coraz więcej pomieszczeń na konferencje online. Korzyści wynikające z rejestrowania dźwięku i obrazu w wysokiej jakości wpłyną także na nasze życie w przyszłości. Eksperci opracowują nowe hybrydowe rozwiązania na potrzeby trwałego przejścia z konferencji fizycznych na spotkania w sieci. – mówi Marco Schulz, Manager Sales Engineering w Panasonic Business

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Jabra wspiera pracę hybrydową

W dobie cyfryzacji, ograniczonej mobilności i pracy zdalnej na wagę złota są wszystkie pomysły usprawniające pracę zdalną i hybrydową. Jabra zapowiedziała właśnie wprowadzenie do oferty nowych produktów Jabra PanaCast. Nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane jako inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji, które spełniania wymagania nowej rzeczywistości.
więcej

Nowy standard wirtualnych spotkań

Mowa ciała jest głównym elementem komunikacji interpersonalnej, a jej efektywne wyrażenie jest możliwe tylko wtedy, gdy sami obserwujemy i jednocześnie jesteśmy dobrze widoczni dla naszych rozmówców. W Axium zdajemy sobie sprawę, że niezakłócony obraz ma kluczowe znaczenie dla skutecznej komunikacji podczas spotkań online. Z tego właśnie powodu do oferty wprowadziliśmy nowy produkt firmy Axtel – kamerę internetową AX-FHD Webcam Pro.
więcej

Kontel nagrodzony za najwyższy wzrost sprzedaży

Szwedzka marka Konftel, producent pierwszego telefonu konferencyjnego i jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań audio, przyznała właśnie doroczne nagrody swoim partnerom i dystrybutorom. Nagroda za największy wzrost sprzedaży za rok 2020 w Europie Centralnej przypadła firmie KONTEL.