Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.

Fałszywe SMS-y od kuriera

Oszuści znowu atakują. Tym razem na ich celowniku znalazły się osoby zamawiające zakupy przez internet. Cyberprzestępcy wysyłają SMS-y z informacją, że przesyłka jest w drodze – żeby ją śledzić, trzeba pobrać aplikację. W rzeczywistości zainstalowany plik umożliwia oszustom przejęcie danych do logowania do bankowości elektronicznej.

FedEx: Twoja paczka przybywa, sledz tutaj: https://cssincronbucuresti. ro /pkg/?1mrdumbk” – czytamy w treści fałszywej wiadomości SMS wysyłanej przez oszustów (zachowano pisownię oryginalną – przyp. red.). Po przejściu do strony zamieszczonej pod linkiem wyświetla się okienko “Jak to zainstalować?” po kliknięciu pojawia się informacja “Pobierz naszą aplikację, aby śledzić swoją przesyłkę”. To oszustwo, ostrzega CERT Orange, który jako pierwszy poinformował o nowej kampanii cyberprzestępców.

Cybeprzestępcy zamieścili rzekomą instrukcję instalowania aplikacji mobilnej na stronie internetowej podszywającej się pod oficjalną domenę firmy kurierskiej FedEx. W rzeczywistości po pobraniu pliku na urządzeniu zainstaluje się tzw. banker, czyli oprogramowanie do kradzieży danych autoryzacyjnych do systemów bankowości elektronicznej.

Źródło: info.pras. Bankier.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Firmy działające w zgodzie z RODO odnotowują o 50% mniejsze opóźnienia w sprzedaży

Jak wynika z badania Cisco2019 Data Privacy Benchmark Study, organizacje z całego świata, które zainwestowały w ochronę danych osobowych odczuwają teraz namacalne korzyści biznesowe. Respondenci przyznali, że rejestrują krótsze opóźnienia w sprzedaży, a także doświadczają mniej przypadków naruszenia danych, które są jednocześnie mniej kosztowne. Zadaniem ekspertów Cisco ma to związek z poziomem dbałości o bezpieczeństwo danych osobowych.
więcej

Mamy problem ze zrozumieniem zagrożeń cyberbezpieczeństwa

BSA | The Software Alliance, organizacja zrzeszająca producentów oprogramowania komputerowego, przedstawiła wyniki najnowszego badania dotyczącego wiedzy i postaw pracowników polskiego sektora MSP w zakresie cyberbezpieczeństwa. Większość z nich nie rozumie co stanowi zagrożenie cybernetyczne, nie poczuwa się także do odpowiedzialność za ewentualne skutki wywołane swoimi działaniami.
więcej

Dane to nowa ropa naftowa

Zachowanie prywatności w sieci to prawdziwe wyzwanie w dobie wszechobecnych mediów społecznościowych i towarzyszących nam coraz częściej urządzeń z kategorii Internetu rzeczy. Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych obchodzonego 28 stycznia warto zwrócić uwagę na kwestie gromadzenia i monetyzowania przez firmy prywatnych informacji na temat użytkowników.