Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

2,5G

standard sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano funkcje wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji. Do sieci 2.5G zalicza się na przykład sieci GPRS/EDGE, które budowane są na podstawie istniejących sieci GSM (2G), ale dzięki technologiom wspomagającym pakietowe przesyłanie danych oferują usługi dostępne w sieciach 3G (w sieciach trzeciej generacji usługi te oferowane są z lepszą jakością). Dodatkowo sieć szkieletowa budowana dla potrzeb implementacji technologii GPRS/EDGE może być także używana przez sieci UMTS (3G), co umożliwia współistnienie sieci 2G i 3G oraz stopniową ewolucję istniejących sieci pomiędzy tymi standardami.

E-marketing i obsługa klienta dla dilerów samochodowych

Z początkiem marca ruszył projekt Stacja Marketing stacjamarketing.pl – projekt edukacyjny, mający na celu inspirowanie polskich dealerów do korzystania z nowoczesnych metod marketingu i kontaktu zdalnego z klientami.

Projekt to rozmowy z dealerami w formie wideo i podcastów, artykuły w prasie branżowej, newsletter oraz Badanie preferencji kontaktu z dealerami.

– Celem projektu Stacja Marketing jest agregacja dobrych praktyk w jednym miejscu. Cała wiedza dostępna będzie za darmo, w łatwej do przyswojenia formie. Chcemy docelowo pokazywać i omawiać konkretne aktywności, które dealerzy będą mogli łatwo wdrożyć w swoich codziennych działaniach. Transformacja cyfrowa w zakresie marketingu online to w czasach pandemicznych obostrzeń konieczność. – mówi Mateusz Pośpieszny z .BespokeChat, prowadzący rozmowy na Stacji Marketing.

Projekt składa się z rozmów, artykułów i newslettera. W ramach rozmów w formie wideo i audio można posłuchać wywiadów z przedstawicielami salonów, którzy będą dzielić się swoimi praktykami i przemyśleniami w zakresie prowadzenia marketingu salonu samochodowego. Rozmowy dostępne będą online w formie wideo na YouTube oraz Facebook oraz w formie audio jako podcast dostępny w Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify. Artykuły w ramach projektu publikowane będą cyklicznie w prasie branżowej i będą uzupełnieniem audycji. Do wszystkich osób, które zapiszą się na newsletter wysyłane będą aktualizacje o pojawieniu się nowych materiałów w ramach Stacji Marketing.

Badanie preferencji kontaktu z dealerami zlecone przez Stację Marketing to bonus, który otrzyma każdy subskrybent newslettera na stronie stacjamarketing.pl. Badanie zrealizowane na reprezentatywnej grupie osób posiadających auta pokazało m. in. czy Polacy kupiliby auto u dealera przez internet, bez wizyty w salonie, na ile ważne są dla klientów opinie o stacji dealerskiej w internecie czy też jakie kanały kontaktu zdalnego klient wybierze, jeśli nie będzie mógł odwiedzić salonu osobiście czy skontaktować się telefonicznie.

Epidemia COVID-19 pokazała, że obszar komunikacji zdalnej z klientem jest nieodzownym działaniem, bez którego ciężko prowadzić biznes. Coraz więcej codziennych procesów realizowanych w salonie musi być informatyzowane nie tylko po to, aby zyskać przewagę konkurencyjną, ale po to, aby być w stanie w ogóle świadczyć klientom usługi w dobie wprowadzania kolejnych społecznych ograniczeń, których koniec jest niestety nadal niepewny i mglisty. W ramach wspomnianego badania Stacja Marketing zweryfikowała, że dla 49,4% respondentów możliwość skontaktowania się online z firmami stała się ważniejsza, niż przed pandemią. Stacja Marketing ma na celu pokazać dobre praktyki w tym zakresie, aby pomóc wszystkim salonom dealerskim podnieść swoje działania w internecie na wyższy poziom.

– Na co dzień rozmawiamy z dealerami w całej Polsce o efektywności ich działań sprzedażowych, szczególnie w kontekście pozyskiwania nowych klientów. Jest to wymagająca branża w ujęciu marketingowo-sprzedażowym, której przedstawiciele nie zawsze nadążają z realizacją transformacji cyfrowej.  Choć nietrudno wymienić wiele stacji dealerskich, które wzorowo opanowały wykorzystanie nowoczesnego marketingu w swoich działaniach, to nadal istnieje wiele salonów, które potrzebują wsparcia i inspiracji do wdrażania takich działań w swoich firmach. – mówi Pośpieszny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy