Authologic startuje z weryfikacją tożsamości przelewem bankowym we współpracy z Przelewy24

Authologic uruchamia kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości. We współpracy z Przelewy24, operatorem płatności online, umożliwia potwierdzenie tożsamości przez szybkie przelewy i BLIK.

Przelew weryfikacyjny jest sposobem na potwierdzenie tożsamości osoby chcącej uzyskać dostęp do interesującego ją produktu lub usługi (zwykle finansowej). Polega na przelaniu symbolicznej kwoty na konto danej firmy w trakcie składania wniosku czy rezerwowania usługi. Dzięki temu firma może błyskawicznie zidentyfikować klienta wnioskującego o jej produkty a także w bezpieczny sposób pozyskać numer konta bankowego wnioskodawcy.

Przelew weryfikacyjny oferowany przez Authologic realizowany jest poprzez szybki przelew elektroniczny (tzw. pay by link), BLIK lub usługę bezpośredniego inicjowania płatności z konta bankowego (usługa PSD2 PIS – Payment Initiation Services). Za bezpieczeństwo procesu płatniczego odpowiada operator płatności Przelewy24, będący licencjonowanym przez KNF podmiotem.

Weryfikacja przelewem trwa zaledwie 1 – 5 minut oraz potwierdza takie informacje, jak imię, nazwisko i adres zamieszkania oraz numer IBAN konta bankowego klienta.

– Nowa metoda jest dostępna w API Authologic i może być wykorzystywana przez naszych klientów wraz z innymi metodami, np. weryfikacją numeru telefonu i/lub e-mail, dokumentów tożsamości poprzez wideo weryfikację czy pobieraniem historii transakcji (usługa PSD2 AIS). Dzięki oferowaniu przez nas w jednym miejscu wielu metod weryfikacji tożsamości, proces wnioskowania o dostęp do usługi czy produktu nie tylko się skraca, ale także daje większe szanse na konwersję klienta. Niektórzy klienci mają bardzo zdecydowane opinie i preferencje nt. tego, jaki proces weryfikacji jest dla nich odpowiedni, a jaki nie – zauważa Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

– Rozwiązania oferowane przez Przelewy24 sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba automatyzacji procesu płatności. Naszym celem jest zwiększenie komfortu użytkownika poprzez maksymalne uproszczenie oraz przyspieszenie transakcji realizowanej online.
Płatności internetowe to nie tylko obsługa rynku e-commerce, ale także digitalizacja szeroko pojętego rynku usług. Produkt Authologic wpisuje się w tę koncepcję, usprawniając procesy wymagające weryfikacji tożsamości klienta. Cieszymy się, że rozwiązania Przelewy24 przyczyniają się do rozpowszechnienia trendu cyfryzacji sektora usług
– mówi Jacek Kinecki CCO Przelewy24.

Authologic to rozwiązanie agregujące w jednym API wiele metod weryfikacji tożsamości. Rozwiązanie umożliwia weryfikację poprzez dane bankowe, potwierdzenie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego weryfikowanej osoby, rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub selfie oraz poprzez weryfikację przelewem natychmiastowym. Na I kwartał 2021 przewidziane jest wdrożenie uwierzytelnienia tożsamości za pomocą cyfrowych dokumentów tożsamości.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Polska na 35 miejscu w globalnym rankingu bezpieczeństwa

UL (Underwriters Laboratories) firma zajmująca się globalnym bezpieczeństwem w ujęciu naukowym uaktualniła współczynnik bezpieczeństwa określający ilościowo względny stan bezpieczeństwa w prawie 190 krajach. Po raz kolejny Holandia i Norwegia znalazły się wśród najbezpieczniejszych krajów, przed Australią, Szwecją i Kanadą, które zajęły miejsce w pierwszej piątce rankingu sporządzonego przez UL.