300 tys. połączeń na minutę

Nawet 300 tysięcy prób połączeń na minutę rejestrowała infolinia NFZ w sprawie szczepień. 66 tysięcy osób zarejestrowało się na szczepienia w pierwszej godzinie przyjmowania zgłoszeń.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób w wieku od 70 lat ruszyły w 22 stycznia.

Przeszło 1,5 mln osób – tyle było (…) osób, które próbowały się dodzwonić od 22 stycznia w tej grupie 70 plus. Jeżeli weźmiemy pod uwagę start zapisów na szczepienia, czyli od 15 stycznia, to blisko 3 mln osób, które próbowały i dodzwoniły się – albo bezpośrednio, albo pośrednio – powiedział w miniony w poniedziałek na antenie radia RDC Zagórski.

W pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+. Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę” – napisano w piątek na Twitterze Szczepimy się.

Jak podaje serwis gov.pl NFZ zaoferował trzy ścieżki rejestracji: infolinia, lekarz POZ oraz e-rejestracja. Z tej ostatniej formy skorzystało najmniej chętnych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

UOKiK: przeszukania, zakup kontrolowany, urzędnicy działający pod przykryciem

Polska dostosowuje swoje prawo konsumenckie to wytycznych europejskich. Chodzi o nowelizację ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której to boją się przedsiębiorcy. UOKiK nabędzie miał nowe uprawnienia: zakup kontrolowany, blokowanie stron www, przeszukania oraz wszczynania śledztwa pod ukrytą lub zmienioną tożsamością.