300 tys. połączeń na minutę

Nawet 300 tysięcy prób połączeń na minutę rejestrowała infolinia NFZ w sprawie szczepień. 66 tysięcy osób zarejestrowało się na szczepienia w pierwszej godzinie przyjmowania zgłoszeń.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób w wieku od 70 lat ruszyły w 22 stycznia.

Przeszło 1,5 mln osób – tyle było (…) osób, które próbowały się dodzwonić od 22 stycznia w tej grupie 70 plus. Jeżeli weźmiemy pod uwagę start zapisów na szczepienia, czyli od 15 stycznia, to blisko 3 mln osób, które próbowały i dodzwoniły się – albo bezpośrednio, albo pośrednio – powiedział w miniony w poniedziałek na antenie radia RDC Zagórski.

W pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+. Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę” – napisano w piątek na Twitterze Szczepimy się.

Jak podaje serwis gov.pl NFZ zaoferował trzy ścieżki rejestracji: infolinia, lekarz POZ oraz e-rejestracja. Z tej ostatniej formy skorzystało najmniej chętnych.Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
Read More

Pandemia przyprawiła nam nowych e-obywateli

Już nie tylko zamówienie dowodu osobistego czy aktu cywilnego, lecz także wniosek o przyłącze kanalizacyjne czy zgodę na zajęcie pasa drogowego można załatwić elektronicznie, bez konieczności wizyty w urzędach. Podstawowy pakiet dostępności elektronicznej zapewnia portal rządowy, ale wiele gmin, głównie z uwagi na pandemię, decyduje się wdrażać rozwiązania e-urzędowe na własną rękę.
Read More

W Opolu startuje infolinia antysmogowa

W Opolu startuje pilotażowo infolinia antysmogowa dla wykluczonych cyfrowo mieszkańców. Aktualnie działa ona przez dwie godziny dziennie, ale docelowo ma to być 12 godzin i 7 dni w tygodniu oraz zasięgiem obejmować całe województwo opolskie.