Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

grafik

lub grafik pracy. Krótkookresowy (tygodniowy, dwutygodniowy lub miesięczny - rzadziej dzienny) plan pracy agentów call center. Do planowania grafiku może służyć oprogramowanie WFM.

Rząd chce likwidacji instytucji Rzecznika Finansowego

Na początku grudnia ub.r. Kancelaria Sejmu opublikowała rządowy projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego.

Rządowy projekt zakłada likwidację instytucji Rzecznika Finansowego działającego w imieniu i na rzecz konsumentów. Jego zadania przejmie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UOKiK będzie powoływał na 4-letnią kadencję krajowego koordynatora ds. rozpatrywania reklamacji i sposób klientów z instytucjami rynku finansowego. Ale zespół zarządzany przez koordynatora będzie mógł wkroczyć tylko wówczas, gdy klient otrzyma odmowę uznania jego reklamacji. Banki i firmy ubezpieczeniowe będą miały 30 dni na rozpoznanie sprawy po zgłoszeniu jej przez konsumenta. Jeśli im się tego nie uda – projekt zakłada wydłużenie tego okresu o kolejne 60 dni.

Firmy tego sektora będą musiały w ramach obowiązkowych składek w ramach systemu ochrony interesów klientów podmiotów rynku finansowego uiszczać składki w wysokości od 0,0001% aktywów (fundusze emerytalne) do nawet 0,1% (krajowej instytucje płatnicze) funduszy własnych. Zdaniem ekspertów dochodzi do sytuacji, w której rynek finansowy zostanie dodatkowo „opodatkowany” obowiązkową składką.

Druga część projektowanej ustawy zakłada powołanie Funduszu Edukacji Finansowej. Ma być on finansowany z kar nakładanych na instytucje finansowe przez prezesa UOKiK. Z samego natomiast funduszu mają być finansowane działania edukacyjne w zakresie prowadzenia kampanii i programów edukacyjnych oraz informacyjnych. Funduszem ma kierować zarząd składający się z 11 członków przedstawicieli ministerstw (edukacji, finansów) i urzędów centralnych (UOKiK, KNF, NBP, BFG i KDPW) zaangażowanych w działalność finansową.

Total
4
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Rząd tylnymi drzwiami chce ograniczyć telemarketing

Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB skrytykowało rozesłany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów projekt ustawy prawo komunikacji elektronicznej. Zaproponowane przez legislatora rozwiązania, nie tylko utrudnią działanie firm z branży marketingu (direct, e-commerce i call center) ale i całego biznesu.
więcej

InPost testuje urzędomaty

Spółka InPost poinformowała o uruchomieniu w Toruniu specjalistycznego paczkomatu Urząd24. Ma on na celu ułatwić, a w wielu przypadkach nawet umożliwić załatwienie sprawy urzędowej bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. InPost planuje już kolejne wdrożenia w urzędach na terenie całej Polski.
więcej

UOKiK zmusił UPC do rekompensaty dla klientów

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zobowiązał UPC Polska do zakończenia szkodliwej dla konsumentów praktyki oraz przyznania im rekompensaty – decyzja jest prawomocna. Przedsiębiorca, który oferuje do umowy dodatkowo płatne usługi musi uzyskać wyraźną zgodę konsumenta na ich aktywację.