Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Rząd chce likwidacji instytucji Rzecznika Finansowego

Na początku grudnia ub.r. Kancelaria Sejmu opublikowała rządowy projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego.

Rządowy projekt zakłada likwidację instytucji Rzecznika Finansowego działającego w imieniu i na rzecz konsumentów. Jego zadania przejmie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UOKiK[1] będzie powoływał na 4-letnią kadencję krajowego koordynatora ds. rozpatrywania reklamacji i sposób klientów z instytucjami rynku finansowego. Ale zespół zarządzany przez koordynatora będzie mógł wkroczyć tylko wówczas, gdy klient otrzyma odmowę uznania jego reklamacji. Banki i firmy ubezpieczeniowe będą miały 30 dni na rozpoznanie sprawy po zgłoszeniu jej przez konsumenta. Jeśli im się tego nie uda – projekt zakłada wydłużenie tego okresu o kolejne 60 dni.

Firmy tego sektora będą musiały w ramach obowiązkowych składek w ramach systemu ochrony interesów klientów podmiotów rynku finansowego uiszczać składki w wysokości od 0,0001% aktywów (fundusze emerytalne) do nawet 0,1% (krajowej instytucje płatnicze) funduszy własnych. Zdaniem ekspertów dochodzi do sytuacji, w której rynek finansowy zostanie dodatkowo „opodatkowany” obowiązkową składką.

Druga część projektowanej ustawy zakłada powołanie Funduszu Edukacji Finansowej. Ma być on finansowany z kar nakładanych na instytucje finansowe przez prezesa UOKiK. Z samego natomiast funduszu mają być finansowane działania edukacyjne w zakresie prowadzenia kampanii i programów edukacyjnych oraz informacyjnych. Funduszem ma kierować zarząd składający się z 11 członków przedstawicieli ministerstw (edukacji, finansów) i urzędów centralnych (UOKiK, KNF, NBP, BFG i KDPW) zaangażowanych w działalność finansową.

Słownik
1. UOKiK. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Kaufland pod lupą UOKiK-u

Postępowanie zostało wszczęte po przeprowadzeniu postępowań wyjaśniających dotyczących polityki rabatowej 19 sieci handlowych. Zebrany materiał dał m.in. podstawy do postawienia spółce Kaufland Polska Markety zarzutu nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.