Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

occupancy

Wartość wyrażona w jednostkach czasu lub procentach oznaczający zajętość czasu pracy agenta. Na occupancy składa się głownie czas poświęcony na rozmowę oraz czas na obsługę skryptu lub innych systemów wspomagających

Poważny wyciek danych w Telemedico

Do poważnego incydentu w zakresie bezpieczeństwa danych doszło w firmie Telmedicin, operatora platformy Telemedi.co, w miniony piątek (8.01.2021).

Przypadkowe osoby mogły mieć dostęp do nagrań rozmów i numerów telefonów w ramach telekonsultacji pacjentów z lekarzami w ramach platformy Telemedico.

– Podatność dotyczyła jednego z podsystemów VoIP, który wykorzystywaliśmy w przypadku części pacjentów z Polski. Możliwy był losowy dostęp do identyfikatora konsultacji, z możliwością poznania numeru telefonu oraz pobrania nagrania audio, jeśli takie istniało. Dostęp do innych informacji na temat pacjenta oraz konsultacji nie był możliwy. Incydent nie objął głównego systemu. Dane pacjentów i dokumentacja medyczna są bezpieczne. Podsystem, w którym wykryliśmy lukę został wyłączony – podała firma w komunikacie, jaki wysłała do redakcji Zaufana Trzecia Strona.

Jak poinformowała operator platformy Telemedi.co – skala incydentu była niewielka – mogła dotyczyć maksymalnie 29 konsultacji z ponad 100 tysięcy realizowanych przez firmę miesięcznie. Spółka zapewnia, że skontaktuje się z klientami B2B, których mogła dotyczyć podatność. Dodatkowo pracownicy spółki skontaktują się indywidualnie z pacjentami, którzy zostali dotknięci wyciekiem.. Niemniej jednak, z uwagi na charakter informacji,  mimo niewielkiej skali incydent można uznać za poważny (przepisy RODO określają takie dane jako „szczególne”, w więc podlegające specjalnej ochronie).

Total
2
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Ultimo wprowadza zdalną weryfikację tożsamości

Ultimo wprowadza możliwość zdalnego potwierdzenia tożsamości przy pomocy usługi mojeID, dostarczanej przez KIR. Dzięki temu klienci firmy będą mogli w wygodny i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość przy rejestracji do portalu obsługi zadłużenia klientów eUltimo.pl.
więcej

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości - rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.
więcej

Home office pod specjalnym nadzorem

Może się wydawać, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy o pracy zdalnej powiedzieliśmy już wszystko. Wiemy, jak stworzyć odpowiednie stanowisko do działania w domowym zaciszu, znamy sposoby na efektywne wykonywanie swoich obowiązków i przyzwyczailiśmy się do nie zawsze sprzyjających nam i pracy warunków otoczenia.