Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

grafik

lub grafik pracy. Krótkookresowy (tygodniowy, dwutygodniowy lub miesięczny - rzadziej dzienny) plan pracy agentów call center. Do planowania grafiku może służyć oprogramowanie WFM.

UKE sprawdził obsługę klientów niepełnosprawnych

Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził biura obsługi klienta największych sieci kablowych (UPC, Vectra, Toya i Inea) czy spełniane są standardy dotyczące obsługi klientów z niepełnosprawnościami.

UKE zbadał w jakim stopniu wypełniane są procedury i standardy obsługi klientów z dysfunkcjami wzroku, słuchu oraz osób mających problemy z poruszaniem się. Jak podkreślał wielokrotnie UKE stanowiska obsługi dla osób z niepełnosprawnościami muszą być wyposażone w taki sposób, aby zapewnić klientom swobodną i bezpłatną usługę tłumacza języka migowego lub systemu językowo-migowego w czasie rzeczywistym.

Analizie poddano 33 salony stacjonarne operatorów kablowych na terenie całego kraju (w przypadku Toya i Inea – z uwagi na zasięg działalności sieci – w woj. Łódzkim i wielkopolskim).

Jak przekazał Urząd – większość kontrolowanych salonów zostałą zaprojektowana lub dostosowana z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednakże w wielu przypadkach odnotowano zbyt wysokie blaty lad i biurek lub zbyt małą przestrzeń pod blatem umożliwiającą wsunięcie się kolan osoby siedzącej na wózku pod blat. Na drugim miejscu kontrolerzy wskazują zbyt wysokie progi do wejścia do lokalu lub budynku, co utrudnia dostęp osobom niepełnosprawnym do BOK.

Nieprawidłowości w zakresie biurek i lad stwierdzono w 4 salonach UPC, jednym w sieci Inea i 6 salonach Vectra, natomiast nieprawidłowości dotyczące wejścia do BOK wystąpiły w dwóch salonach Vectry i jednym – Inei.

UKE zwrócił uwagę w raporcie na nieodpowiednie oznakowanie BOK (niezgodne z określonymi piktogramami w rozporządzeniu) oraz brak sporządzonych na papierze i przy użyciu dużej czcionki informacji o wszystkich udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami. Regulator kontrolowanym firmom wydał zalecenia w zakresie usunięcia zaobserwowanych przeszkód oraz dalszego podnoszenia standardów obsługi osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Total
2
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

EFL upraszcza język komunikacji z klientami

EFL wprowadza nowe wzory dokumentów, w których stawia na bardziej zrozumiały dla klienta język i przyjazną szatę graficzną. Zmiany obejmują wszystkie dokumenty, które pojawiają się przy zawarciu umowy. To kolejna inicjatywa leasingodawcy w jubileuszowym roku 30-lecia działalności. Firma zachęca również klientów do przejścia na elektroniczną fakturę.
więcej

Rząd tylnymi drzwiami chce ograniczyć telemarketing

Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB skrytykowało rozesłany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów projekt ustawy prawo komunikacji elektronicznej. Zaproponowane przez legislatora rozwiązania, nie tylko utrudnią działanie firm z branży marketingu (direct, e-commerce i call center) ale i całego biznesu.
więcej

Klient Alior Banku w centrum uwagi…voicebota

Alior Bank uruchomił głosową asystentkę infolinii, która ma usprawnić kontakt z klientami. Bank zapowiada, że kompetencje i umiejętności voicebota będą systematycznie rozwijane, tak aby większość spraw, w tym pozyskiwanie informacji, można było zrealizować zdalnie. To kolejne działanie instytucji, które pozwoli na jeszcze szybsze odpowiadanie na potrzeby użytkowników.