Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

skill

inaczej umiejętność, cecha agenta - pojęcie związane ze specjalizowaniem Agentów i SBR. Skillem będzie znajomość języka, procesu lub inna określona przez management cecha / umiejętność agenta.

UKE sprawdził obsługę klientów niepełnosprawnych

Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził biura obsługi klienta największych sieci kablowych (UPC, Vectra, Toya i Inea) czy spełniane są standardy dotyczące obsługi klientów z niepełnosprawnościami.

UKE zbadał w jakim stopniu wypełniane są procedury i standardy obsługi klientów z dysfunkcjami wzroku, słuchu oraz osób mających problemy z poruszaniem się. Jak podkreślał wielokrotnie UKE stanowiska obsługi dla osób z niepełnosprawnościami muszą być wyposażone w taki sposób, aby zapewnić klientom swobodną i bezpłatną usługę tłumacza języka migowego lub systemu językowo-migowego w czasie rzeczywistym.

Analizie poddano 33 salony stacjonarne operatorów kablowych na terenie całego kraju (w przypadku Toya i Inea – z uwagi na zasięg działalności sieci – w woj. Łódzkim i wielkopolskim).

Jak przekazał Urząd – większość kontrolowanych salonów zostałą zaprojektowana lub dostosowana z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednakże w wielu przypadkach odnotowano zbyt wysokie blaty lad i biurek lub zbyt małą przestrzeń pod blatem umożliwiającą wsunięcie się kolan osoby siedzącej na wózku pod blat. Na drugim miejscu kontrolerzy wskazują zbyt wysokie progi do wejścia do lokalu lub budynku, co utrudnia dostęp osobom niepełnosprawnym do BOK.

Nieprawidłowości w zakresie biurek i lad stwierdzono w 4 salonach UPC, jednym w sieci Inea i 6 salonach Vectra, natomiast nieprawidłowości dotyczące wejścia do BOK wystąpiły w dwóch salonach Vectry i jednym – Inei.

UKE zwrócił uwagę w raporcie na nieodpowiednie oznakowanie BOK (niezgodne z określonymi piktogramami w rozporządzeniu) oraz brak sporządzonych na papierze i przy użyciu dużej czcionki informacji o wszystkich udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami. Regulator kontrolowanym firmom wydał zalecenia w zakresie usunięcia zaobserwowanych przeszkód oraz dalszego podnoszenia standardów obsługi osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Total
2
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Nowa wersja aplikacji Santander mobile z biometryczną autoryzacją

Santander Bank Polska udostępnia nową wersję aplikacji mobilnej z biometryczną autoryzacją. Od teraz transakcje można potwierdzać biometrią – odciskiem palca na telefonach z systemem Android lub Touch ID oraz Face ID na telefonach z iOS. To wygodne rozwiązanie pozwala jeszcze szybciej autoryzować transakcje.
więcej

Bank Pocztowy zostaje w hybrydzie

Bank Pocztowy zamierza korzystać z hybrydowego trybu pracy wśród pracowników i ogranicza wykorzystywane powierzchnie biurowe. Jak podkreśla Zarząd, decyzja podyktowana jest sprawdzeniem się takiego modelu pracy w czasie pandemii oraz koniecznością ograniczania kosztów w celu powrotu Banku na ścieżkę trwałej rentowności.
więcej

Alior Bank rozwija bankowość internetową i wprowadza nowe funkcjonalności

Alior Bank kontynuuje rozwój kanałów zdalnych. Tym razem bank uruchomił w bankowości internetowej Alior Online nowe funkcje, pozwalające na zakup ubezpieczenia do pożyczki gotówkowej na wypadek utraty pracy i następstw nieszczęśliwych wypadków od PZU S.A., a także ubezpieczeń z oferty LINK4.