Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

grafik

lub grafik pracy. Krótkookresowy (tygodniowy, dwutygodniowy lub miesięczny - rzadziej dzienny) plan pracy agentów call center. Do planowania grafiku może służyć oprogramowanie WFM.

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości – rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.

Authologic to rozwiązanie agregujące w jednym API wiele metod weryfikacji tożsamości. Rozwiązanie do tej pory umożliwiało weryfikację poprzez dane bankowe, dzięki współpracy z banqUP (pełniącym rolę licencjonowanego przez KNF tzw. podmiotu trzeciego TPP, który może prosić klientów o zgodę na przekazanie danych bankowych) oraz potwierdzenie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego weryfikowanej osoby.

Od grudnia możliwa jest także weryfikacja poprzez rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub selfie. Wkrótce Authologic udostępni swoim klientom także weryfikację przelewem natychmiastowym, a na I kwartał 2021 przewidziane jest wdrożenie uwierzytelnienia tożsamości za pomocą cyfrowych dokumentów tożsamości.

W zależności od typu prowadzonej działalności oraz konieczności potwierdzenia różnych danych współpracujące z nami podmioty preferują inne metody weryfikacji swoich klientów. Przykładowo, Vooom potrzebuje potwierdzenia, że klient chcący wynająć auto posiada aktualne prawo jazdy. Dzięki naszemu rozwiązaniu wideo weryfikacji fizycznych dokumentów cały proces zdalnego potwierdzenia prawa jazdy trwa od 2 do maksymalnie 15 minut – wyjaśnia Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Authologic pomaga w uwierzytelnianiu tożsamości klienta w stu procentach online. Firma oferuje uniwersalne rozwiązanie przydatne każdej firmie, dla której kluczowe jest zweryfikowanie tożsamości klienta online, np. przed podpisaniem umowy. Obecnie z rozwiązania Authologic korzysta pierwszych pięciu klientów, w tym m.in. platforma Vooom do wynajmowania samochodów i innych pojazdów, startup simpl.rent, umożliwiający weryfikację najemców, Pergamin, umożliwiający zawieranie umów poprzez weryfikację e-mail i kody SMS, a także Fundio – platforma faktoringowa.

Authologic został założony w połowie 2020 r. przez Krzysztofa Klimczaka, Marka Rogozińskiego i Jarosława Sygitowicza, którzy wcześniej rozwijali startup Zencard, zakupiony w 2017 roku przez PKO BP.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Przez pandemię podpis elektroniczny popularniejszy w firmach i instytucjach

Podpis elektroniczny jest stosowany w Polsce od 20 lat, ale to w ostatnich miesiącach przeżywa prawdziwy boom. Szczególnie w czasie pandemii stał się rozwiązaniem, które ułatwia wdrożenie na szeroką skalę pracy zdalnej, ale też usprawnia załatwianie spraw urzędowych i bankowych bez wychodzenia z domu.
więcej

Rusza SIGNIUS. Podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości od Authologic

SIGNIUS to nowoczesna platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki strategicznej współpracy z Authologic, SIGNIUS zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości każdego nowego użytkownika, oferując pełne bezpieczeństwo i wiarygodność usługi oraz z góry eliminując potencjalne fraudy.