Boty przyśpieszą obsługę klientów Credit Agricole

Credit Agricole Bank Polska przyśpiesza obsługę swoich klientów. Na początku grudnia w banku uruchomiony został automatyczny doradca o imieniu Asia, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez Internet. Wkrótce Asia wspomoże również pracę doradców w telefonicznym Contact Center.

Automatyczny Doradca Asia jest dostępny dla klientów przez całą dobę na stronie internetowej banku, w zakładce Kontakt, a także na stronie logowania do e-banku. Jest dostępny w stałej gotowości – na połączenie z nim nie trzeba czekać ani[3] chwili. Przed rozpoczęciem rozmowy wystarczy podać imię i nazwisko oraz opcjonalnie numer telefonu.

Czatbot[2] korzysta z technologii Google Dialog Flow – odpowiadającej za rozpoznawanie ludzkiej mowy, dzięki czemu rozmawia się z nim niemal jak z żywym człowiekiem.

Błąd czy potoczne słownictwo – damy radę!

– Technologia ta potrafi rozpoznać słowa i zdania napisane przez klienta na czacie, nawet wówczas, gdy popełni on błąd lub użyje potocznego słownictwa. Wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawia, że bot potrafi rozpoznać synonimy, odmianę wyrazów i dzięki temu doskonale radzi sobie z odpowiadaniem na pytania, a rozmowy brzmią bardzo naturalnie – tłumaczy Iga Stępień, manager transformacji bankowości detalicznej.

Asia nie jest zintegrowana z systemami transakcyjnymi banku, nie może więc rozwiązać problemu konkretnego klienta. Służy wyłącznie jako źródło informacji i odpowiada na ogólne pytania. Obecnie obsługuje trzy tematy: odblokowanie dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, obsługa kredytów oraz ich rozliczenie, obsługa kart kredytowych i debetowych. Oczywiście Asia nigdy nie zostawi klienta bez wsparcia. Jeśli nie będzie potrafiła rozpoznać jego intencji, skieruje sprawę do doradcy, który będzie kontynuował rozmowę z klientem w formie live-chatu.

Wkrótce bot głosowy

Na początku przyszłego roku do dyspozycji klientów oddany zostanie również telebot Asia, którego zadaniem będzie uwierzytelnianie i rozwiązywanie najczęstszych problemów klientów w telefonicznym Contact Center[1].

REKLAMA

– Liczba telefonicznych kontaktów z naszym bankiem rośnie bardzo dynamicznie z roku na rok, a w okresie pandemii zwiększyła się aż trzykrotnie w porównaniu ze zwykłą liczbą połączeń. Dlatego uruchamiamy narzędzie, które odciąży naszych doradców w obsłudze standardowych spraw i pozwoli im skupić się na dłuższych i poważniejszych rozmowach z klientami – mówi Vinodh Rajamoney, dyrektor Contact Center Credit Agricole.

Credit Agricole jest jednym z rynkowych pionierów we wdrażaniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji do obsługi klientów w bankowości. W lipcu 2017 r. jako pierwszy bank w Polsce uruchomił czatbota KrEdytka, który wspiera sprzedaż kredytów gotówkowych poprzez platformę Facebook Messenger.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Czatbot. chatboty to programy komputerowe, które symulują ludzką rozmowę i mogą być wykorzystywane w procesie obsługi klienta, marketingu i…
3. ani. inaczej Automatic Number Identification lub caller id – numer telefonu dzwoniącego. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *