Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Lead Response Time

inaczej LRT, średni czas odpowiedzi od wysłania zapytania przez klienta do chwili otrzymania przez niego odpowiedzi ze strony pytanego (najczęściej firmy/marki). LRT liczony jest w jednostkach czasu. Panuje powszechne przekonanie, że im szybsza odpowiedź na kontakt klienta (pytanie) tym lepszy wynik finalny w postaci zadowolenia klienta, jego decyzji o zakupie etc. Poniecznie posłuchaj programu K2 Podcast na temat LRT dostępnego tutaj.

Infobip przejmie OpenMarket

Infobip, jeden z globalnych liderów w obszarze komunikacji w chmurze, zawarł porozumienie z Amdocs Inc. (NasdaqGS: DOX) w sprawie przejęcia OpenMarket, czołowego dostawcy mobilnych rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw.

Oczekuje się, że transakcja opiewająca na blisko 300 mln USD zostanie sifnalizowana po otrzymaniu zwyczajowych zgód organów regulacyjnych.

Połączenie dwóch firm pozwoli stworzyć wiodącego gracza w obszarze komunikacji w chmurze, z łącznym przychodem przekraczającym 1 miliard USD. Skala aktywności OpenMarket w USA, wraz z przewagami i rozpoznawalnością marki Infobip w pozostałych regionach swiata, umożliwi realizację ponad 14 miliardów interakcji z klientami miesięcznie, w ponad 190 krajach na całym świecie.

Transakcja stanowi znaczący krok naprzód w naszej drodze do wykładniczego wzrostu. Infobip i OpenMarket mają łącznie około 10 000 klientów,. Wielu z nich to przedsiębiorstwa będące liderami w swoich branżach. Teraz będziemy w stanie lepiej zaspokajać potrzeby partnerów biznesowych w każdym regionie dzięki najlepszej w swojej klasie bezpośredniej łączności z ponad 650 operatorami komórkowymi i bezkonkurencyjnemu portfolio usług przesyłania wiadomości w chmurze połączonych z usługami typu SaaS – wyjaśnia Silvio Kutic, współzałożyciel i dyrektor generalny Infobip. – Jestem podekscytowany, że zespół OpenMarket stanie się częścią rodziny Infobip. To świetni ludzie, którzy zbudowali dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo., Wiemy też, że łączy nas wspólna wizja i wyznawane wartości. W obu firmach odczuwamy ogromną satysfakcję z tego co się stało choć, jak zwykliśmy mawiać w Infobip, to dopiero początek.

 – Cieszymy się, że możemy połączyć siły z zespołem Infobip, aby zaoferować naszym klientom jeszcze lepszą ofertę usług. Chcę podziękować firmie Amdocs za wieloletnie wsparcie OpenMarket i dostrzeżenie niezwykłego potencjału tego strategicznego połączenia – komentuje Jonathan Morgan, dyrektor generalny OpenMarket.

Transakcja ma miejsce zaledwie trzy miesiące po inwestycji funduszu private equity One Equity Partners w Infobip. One Equity Partners ma długą i udokumentowaną historię współpracy z założycielami i udziałowcami firm telekomunikacyjnych i IT. W tym również w zakresie strategicznych przejęć i rozwój organiczny firm poprzez zwiększanie ich możliwości technologicznych, zasięgu geograficznego i udziałów w rynku. Również w zakresie realizacji tej transakcji One Equity Partners ściśle współpracowało ze swoimi partnerami w firmie Infobip.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Vercom zadebiutuje na GPW 6 maja

Vercom, dynamicznie rosnąca spółka technologiczna, dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), zadebiutuje na Rynku Głównym Giełdy Papierów…