Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

occupancy

Wartość wyrażona w jednostkach czasu lub procentach oznaczający zajętość czasu pracy agenta. Na occupancy składa się głownie czas poświęcony na rozmowę oraz czas na obsługę skryptu lub innych systemów wspomagających

DMSales Leadin pozwala na zweryfikowanie kontrahentów on-line

Podczas Black Week i trwającego w tym roku dłuższego szału wyprzedażowego, możemy łatwo paść ofiarą nieuczciwego przedsiębiorcy i w łatwy sposób stracić nawet całkiem sporo pieniędzy. Bo skoro upragniony 70 calowy telewizor z zestawem kina domowego możemy kupić za 3000 zł taniej, to oferta taka jest – „nie dla idiotów”, jak brzmiało hasło pewnej sieci sprzedającej elektronikę użytkową.

Co roku słyszymy też o fałszywych sklepach, które w okresie promocji i świątecznego zakupowego szaleństwa próbują naciągnąć naiwnych klientów, którzy kuszeni są atrakcyjnymi ofertami. Serwis Zaufana Trzecia Strona co jakiś czas informuje o kolejnych przypadkach internetowych oszustw. Z fałszywymi sklepami niestety – jak informuje ZTS  „Nie da się z nimi nic zrobić, przynajmniej dopóki nie zbierze się znacząca liczba oszukanych. Nie ma miesiąca, by w internecie nie pojawiały się ostrzeżenia przed kolejnymi udawanymi sprzedawcami albo sklepami, które podszywają się pod istniejące marki.

Na oszustów jest rozwiązanie

I tutaj wkracza firma DBMS, która uruchomiła z myślą o takich m.in. przypadkach, nową usługę oceniania wiarygodności biznesowej firm – internetowych sprzedawców. Wystarczy zainstalować w swojej przeglądarce (Chrom) mały plug-in / wtyczkę, by przeglądając strony internetowe, móc w prosty sposób zweryfikować sprzedawcę.

Raport ReferScore w DMSales Leadin jest bezpłatny.

Niestety nie na każdej stronie usługa działa. Spowodowane jest to być może tym, że dane opublikowane na odwiedzanej stronie nie zawierają w sobie informacji o właścicielu domeny lub brak jest w treści numeru nip lub innego identyfikatora firmy.

Niestety narzędzie jest w fazie testowania, więc możliwe są sytuacje, w których nie otrzymamy raportu

Wtyczka opublikowana przez DBMS jest – jak informują jej twórcy – w fazie zaawansowanych testów, więc możliwe są przypadki braku możliwości zweryfikowania kontrahenta.

Nie tylko wiarygodność, ale także potencjalne leady

Rekompensuje to jednak inna, bardzo przydatna funkcja – szczególnie dla handlowców. Wtyczka dość dobrze radzi sobie z rekordami na LinkedIn. Wystarczy ją zainstalować i w wyszukiwarkę na portalu społecznościowym pisać nazwę interesującej nas firmy. Plug-in przeanalizuje dostępne w portalu profile i umożliwi pobranie informacji. Po jej kliknięciu zacznie ona pobierać dane o kontaktach oraz przygotuje raport ReferScore o wyszukiwanej firmie.

Jeśli będziemy zalogowani na platformie DMSales, będziemy mieć także dodatkową funkcjonalność. System pozwoli nam na zapisanie pobranych rekordów i zestawi je z posiadanymi adresami e-mail. Funkcja ta pozwoli więc nie tylko na realizowanie kampanii, ale także na monitorowanie aktywności klientów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Ultimo wprowadza zdalną weryfikację tożsamości

Ultimo wprowadza możliwość zdalnego potwierdzenia tożsamości przy pomocy usługi mojeID, dostarczanej przez KIR. Dzięki temu klienci firmy będą mogli w wygodny i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość przy rejestracji do portalu obsługi zadłużenia klientów eUltimo.pl.
więcej

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości - rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.