Były szef Revoulta wprowadzi Aion Bank do Polski

To już niemal przesądzone – w przyszłym roku nad Wisłą rozpocznie działalność europejski bank cyfrowy Aion Bank. Jego szefem jest założyciel Alior Banku – Wojciech Sobieraj.

Do zespołu dołączył właśnie Karol Sadaj. Obejmie on stanowisko Contry Head Poland. Sadaj kierował dotychczas oddziałem Revolut w Polsce.

Założony przez Sobieraja Aion Bank wystartował w Belgii w marcu tego roku. Jak informuje bank na swych stronach – łączy on wykorzystanie nowoczesnych technologii z bezpieczeństwem i gwarancjami tradycyjnego banku.

Klienci Aion Banku dołączając do programu Aion Premium otrzymują dostęp do szeregu produktów oszczędnościowych: lokat, rachunków oszczędnościowych i inwestycyjnych. Wszystko to, bez pobierania dodatkowych opłat za zarządzanie.

Aion działać będzie więc inaczej niż każdy znany nam bank – w modelu subskrypcyjnym. Oferta banku skierowana do przedsiębiorców zawiera także dodatkowe usługi – jak wystawianie faktur, szacowanie wydatków i podatku VAT oraz dostęp do cyfrowej księgowości.

– Stworzyliśmy Aion Bank z przekonaniem, że bankowość musi być bardziej przejrzysta i zawsze mieć klienta w centrum uwagi – mówi Wojciech Sobieraj, CEO Aion Banku – Cieszymy się, że możemy zaoferować nasze usługi w Polsce i że Karol poprowadzi nasze działania. Liczymy na doświadczenie Karola w rozwijaniu biznesu. Jestem pewien, że będzie idealnym uzupełnieniem naszego zespołu zarządzającego podczas wprowadzania nowych zasad bankowości do Polski i poza jej granice.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *