Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

ASA

Inaczej Average Speed Answer - jedna z miar SL, średni czas odbierania połączeń. Wartość wyrażana w sekundach, liczona na dwa sposoby: od zestawienia połączenia z IVR, do odebrania telefonu przez

Od stycznia rosną stawki minimalnego wynagrodzenia

Zapowiedzi o wzroście minimalnego wynagrodzenia od stycznia przyszłego roku do 3000 zł brutto okazały się nieprawdziwe.

Zapowiedzi o wzroście minimalnego wynagrodzenia od stycznia przyszłego roku do 3000 zł brutto okazały się nieprawdziwe. We wrześniu ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie określenia minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej odpowiednio 2800 zł i 18,30 zł.

Wysokość minimalnego wynagrodzenia co roku ustala rząd po negocjacjach z Radą Dialogu Społecznego. Zwykle Rada Ministrów musi swoje propozycje przedstawić do połowy czerwca, tym razem jednak, z powodu pandemii, negocjacje się opóźniły.

Aktualnie minimalne wynagrodzenie wynosi 2600 zł dla umów o pracę oraz 17 zł dla minimalnej stawki godzinowej.

Jak zauważa Katarzyna Dulewicz, radca prawny i partner w kancelarii CMS Cameron McKenna wzrost minimalnego wynagrodzenia to zaburzenie proporcji płacowych w firmach co prowadzi do problemów z motywowaniem zatrudnionych.

– Osoby, które zarabiają minimalne wynagrodzenie, oczywiście skorzystają na podwyżce. Ale ci, którzy zarabiają obecnie nieznacznie powyżej tej kwoty, najczęściej nie mogą liczyć na wzrost pensji – wskazuje Dulewicz.

Według przedstawionych pod koniec ub. roku badaniom „Plany Pracodawców”, które przeprowadził Instytut Badawczy Randstad wynika, że aż 48 proc. firm planuje podnieść wynagrodzenie swoim pracownikom na początku 2020 r. Tylko co czwarta firma spodziewa się recesji i możliwości zwolnień. To było jeszcze zanim gospodarka mocno zwolniła w związku z pandemią koronawirusa.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Avaya ze znacznym wzrostem kwartalnym

Aż o 38% wzrosły kwartale przychody odnawialne z subskrypcji rozwiązania OneCloud w porównaniu z poprzednim kwartałem. Przychody z usług w chmurze, współpracy z partnerami i subskrypcji stanowiły 34% łącznych przychodów w porównaniu z 18% w analogicznym kwartale poprzedniego roku.