SAP rozwija się w Polsce

Centrum rozwojowe SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) wybrało Gliwice na lokalizację nowego biura. W mieście działa już jeden ze strategicznych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy – SAP Labs Poland.

Otwarcie nowego centrum stanowi kolejny rozdział w historii SAP w Polsce oraz oznacza zwiększenie inwestycji w krajowy rynek technologiczny i rozszerzenie portfolio tworzonych w naszym kraju rozwiązań. W związku z uruchomieniem centrum na Górnym Śląsku, SAP IES planuje zatrudnić około 50 specjalistów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Globalny ośrodek rozwojowy IT – SAP Intelligent Enterprise Solutions, dostarczający technologię wspomagającą procesy biznesowe przedsiębiorstw, w Gliwicach otworzy centrum, które będzie koncentrować się na rozwoju aplikacji biznesowych, platformy technologicznej i rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Wraz z wejściem do nowej lokalizacji, SAP planuje zwiększyć możliwości technologiczne oraz jeszcze silniej skoncentrować się na rozwiązaniach wspierających globalną transformację cyfrową, która wraz z wybuchem COVID-19 znacząco przyspieszyła.

25 lat obecności SAP w Polsce i ulokowanie tu, na przestrzeni tego okresu, różnych jednostek biznesowych dowodzi o potencjale kraju, w którym powstają rozwiązania przenoszące biznes w cyfrowy wymiar. Otwarcie globalnego centrum rozwojowego IT w Gliwicach jest niezwykle ważnym uzupełnieniem naszej oferty. Pokazuje także rosnącą skalę znaczenia SAP Labs Poland, jako podmiotu działającego na rzecz rozwoju cyfrowego handlu i usług wsparcia zorientowanych na klientów. Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska

Śląski krajobraz przyciąga

Szukając perspektywicznej lokalizacji dla nowego centrum, SAP IES kierowało się takimi aspektami jak krajobraz rynku pracy, klimat biznesowy, a także infrastruktura. Województwo śląskie z roku na rok staje się coraz silniejszym partnerem dla centrów usług biznesowych. Według tegorocznego raportu ABSL, 110 z 1500 funkcjonujących w Polsce ośrodków znajduje się na terenie Katowic i Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. W centrach zlokalizowanych w tym regionie pracuje 25 800 specjalistów, z czego 45 proc. stanowisk związanych jest z sektorem nowych technologii.

Przewaga tej części kraju opiera się także na silnie zaznaczonej obecności SAP. Od ponad dekady działa tu SAP Labs Poland – centrum R&D budujące, wspierające oraz dostarczające strategiczne rozwiązania z obszaru SAP Customer Experience[1] Solutions.

Nasz ośrodek należy do sieci SAP Labs liczącej zaledwie 20 jednostek na świecie, a gliwicka lokalizacja od lat sprzyja rozwojowi produktów i świadczeniu kompleksowych usług. SAP Intelligent Enterprise Solutions, podobnie jak my, dostrzega potencjał regionu i tutejszych specjalistów z obszaru nowych technologii. Decyzja o otwarciu centrum rozwojowego IT jest więc naturalnym krokiem służącym tworzeniu inteligentnych rozwiązań rozbudowujących ofertę SAP i oddziałujących na światowy rynek systemów biznesowych.Radosław Gołąbek, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland

Polska jest wiodącym ośrodkiem rozwoju oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Według danych Pracuj.pl, między styczniem i wrześniem tego roku pracodawcy zamieścili na portalu 391 010 ofert pracy, z czego aż 14 proc. ogłoszeń dotyczyło właśnie specjalistów IT, m.in. programistów, architektów systemów informatycznych czy grafików. Uruchomienie gliwickiego centrum SAP IES wiązać się będzie z zatrudnieniem 50 specjalistów. Oficjalne otwarcie nowego centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

Słownik
1. Customer Experience. to suma wszystkich doświadczeń jakie klient ma z naszą firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu i punktach styku…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *