Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe – które wybrać

Słuchawki niejednokrotnie ratują nam życie. O ile kiedyś były tylko potrzebne do słuchania muzyki, teraz pomagają się wyciszyć, skupić na zadaniach, odciąć od hałasu, czy rozmawiać przez telefon, albo przeprowadzić telekonferencję z pracy, gdy w pokoju obok hałasują dzieci. Od kiedy na rynku pojawiły się słuchawki bezprzewodowe z  miejsca stały się hitem. Jednak co ciekawe sprzedaż zestawów słuchawkowych z przewodami nie spadła. Które słuchawki wybrać i jakie są plusy i minusy poszczególnych modeli – spróbujemy się przyjrzeć poniżej.

Słuchawki przewodowe – zalety i wady

Słuchawki bezprzewodowe – plusy i minusy

Które słuchawki wybrać

Słuchawki przewodowe – zalety i wady

Najważniejszą zaletą słuchawek przewodowych jest to, że mają przewód. I jest to też ich największa wada. Używanie ich jest ograniczone do zasięgu kabla. A ten zazwyczaj ma długość między 50 a 100 centymetrów. Przewód, z którym połączone są słuchawki ułatwia też ich znajdowanie. Chociaż zwolennicy słuchawek bezprzewodowych uważają, że jest to jeden wielki problem. Słuchawki często zaplątują się w kabelek i potem ciężko je odplątać. Kto nigdy nie musiał rozplątać słuchawek, niech pierwszy rzuci kamieniem. Niewątpliwą zaletą wielu modeli jest to że mają wbudowany mikrofon. I są to zwykle mikrofony, które są blisko twarzy, dobrej jakości. W połączeniu z dużym rozmiarem słuchawek, to świetny zestaw do pracy.  Nie trzeba też pamiętać o ładowaniu słuchawek, gdyż podłącza się je do telefonu, czy sprzętu i w ten sposób się na nich pracuje.

Słuchawki bezprzewodowe – plusy i minusy

Słuchawki bezprzewodowe jest to urządzenie dla osób, które lubią być w ruchu. Można ich używać biegając, ćwicząc, jeżdżąc na rowerze – bez ryzyka, że nagle wypadną ze sprzętu, czy, że będą nas ograniczać. Wiele ciekawych modeli można znaleźć tutaj: https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-bezprzewodowe-458/

W zależności od ich zasięgu można je połączyć nawet ze sprzętem, który jest w drugim pokoju. Takie słuchawki są douszne, nie mają plączących się kabli i gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku. Minusem pozostaje fakt, że pozostają zależne od naładowania baterii. W zależności od modelu mogą działać na jednym ładowaniu nawet kilkadziesiąt godzin. 

Które słuchawki wybrać

Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy i do czego są nam potrzebne słuchawki. Pod względem praktycznym zdecydowanym faworytem są słuchawki bezprzewodowe. Są łatwe w obsłudze, mało widoczne, dyskretne, nie plączą się i mają doskonałą jakość dźwięku. Jedyną rzeczą, którą trzeba mieć na uwadze, to stałe podłączanie ich do ładowania. Słuchawki przewodowe są dużo tańsze i trudniej je zgubić, ale zdecydowanie przegrywają pod względem jakości dźwięku i praktyczności.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *