Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

ROPO

Z ang. Research Online Purchase Offline - zachowanie konsumentów polegające na poprzedzeniu zakupów dokonywanych w offline intensywnym wyszukiwaniem informacji w sieci: na serwisach, forach, blogach, mediach społecznościowych itd. Znaczenie efektu ROPO wynika z faktu, że bardzo często decyzja zakupowa jest podejmowana już na etapie researchu w sieci.

Dlaczego programowanie będzie jednym z istotniejszych zawodów przyszłości?

Dlaczego body leasing IT rozwija się tak szybko? Na podstawie przeglądania ilości ofert pracy możemy zauważyć, że zawód programisty był jedną z najczęściej spotykanych ofert na polskim rynku pracy w ostatnich latach. Możemy zatem śmiało wnioskować, że rynek potrzebuje nowych programów i systemów informatycznych. Rekrutacja specjalistów IT ma miejsce również w takich sektorach jak motoryzacyjny, medyczny czy w administracji publicznej.

Z wielu ogólnodostępnie publikowanych raportów możemy wnioskować, że sektor informatyczny rozwija się szybciej niż inne. W 2019 w publikowanych ofertach pracy wymagane były umiejętności pisania programów.  Zacieśnienie kompetencji w danym przemyśle pozwoliło także na wyróżnienie kilku najważniejszych pozycji związanych z tworzeniem programów.

  • Analityk
  • UX/UI designer
  • Front end developer
  • Programista
  • Tester oprogramowania
  • Scrum master

Najbardziej atrakcyjne dla pracownika oferty były zdefiniowane jako możliwość pisania nowych programów, aplikacji i systemów na potrzeby dużych międzynarodowych firm. Pracodawcy zwracali uwagę na podstawowe języki programowania takie jak Java Script, PHP czy .NET w aspekcie budowania stron internetowych oraz języki programowania innego przeznaczenia takie jak Python, Java czy C++.

Programowanie stało się bardzo istotne w dzisiejszych czasach ze względu na silną informatyzację wielu obszarów gospodarczych. Duże zapotrzebowanie w różnych branżach obecne stawki IT można określić jako bardzo obiecujące dla specjalistów IT. Jest to także ważna wiadomość dla studentów informatyki, którzy nieustannie wyszukują i śledzą oferty wpisując do wyszukiwarki: Scrum praca, Java praca, B2B IT, front end praca czy .net praca i chętnie nabywają nowe umiejętności, aby dostosować się do potrzeb rynku. Pomocą w tym przypadku mogą również służyć agencje konsultingowe zajmujące się szukaniem pracy oraz rekrutacją specjalistów IT. Umiejętności, na które jest największe zapotrzebowanie to znajomość SQL, Java, XML, C++, C#, Python.

Praca w sektorze IT cechuje się ogromną wiedzą i specjalizacją oraz podobnie jak w przypadku dziedzin naukowych istnieje potrzeba ciągłego poszerzania wiedzy, ale również i umiejętności. Programiści nie potrzebują dyplomu o kierunku informatycznym by zdobyć zatrudnienie. Jednak wiele firm i instytucji chętniej zatrudnia i proponuje wyższe wynagrodzenie pracownikom z wyższym wykształceniem.

Według informacji zamieszczonych w treści ofert zatrudnienia można wywnioskować, że często jest wymagane wykształcenie na poziomie licencjackim lub zdobycie certyfikatu ze szkoły informatycznej. Osoby bez wykształcenia, które posiadają dane zdolności manualne mogą odnaleźć się na stanowisku typu IT help desk/ suport.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy