Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

ROPO

Z ang. Research Online Purchase Offline - zachowanie konsumentów polegające na poprzedzeniu zakupów dokonywanych w offline intensywnym wyszukiwaniem informacji w sieci: na serwisach, forach, blogach, mediach społecznościowych itd. Znaczenie efektu ROPO wynika z faktu, że bardzo często decyzja zakupowa jest podejmowana już na etapie researchu w sieci.

Układ w Unified Factory zatwierdzony

Warszawski Sąd Rejonowy zatwierdził układ w przyspieszonym postępowaniu układowym pomiędzy spółką a obligatariuszami. Tym samym sędzia XVIII Wydziału Gospodarczego ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych przychylił się do stanowiska zarządu Unified Factory.

W ramach układu, którego zarząd spółki przedstawił pod koniec lutego br., 60% jednostkowych rocznych zysków zostanie przekazanych na spłatę obligacji serii C i D w okresie od 2021 do 2029, co ma przynieść spłatę minimum 14 mln zł obligacji. Ponadto, spółka zaproponowała konwersję 7,56% wierzytelności na akcje, co daje dodatkowe 1,89 mln zł. Układ zakłada więc emisję 2,1 mln akcji po cenie 0,90 zł za sztukę.

Reszta oczekiwanej przez obligatariuszy kwoty ma zostać zaspokojona przejęciem 2,26 mln zł akcji spółki (które to są przedmiotem zastawu). Pozostała część ma być umorzona.

Unified Factory w restrukturyzacji to producent systemów do obsługi klientów opartych o pamięć asocjacyjną i rozwiązaniach klasy customer service automation.

Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

75% Polaków chętnie rozmawia z botami

Chętnie i świadomie korzystamy z nowych technologii. Ten fakt potwierdza między innymi podejście Polaków do wirtualnych asystentów, których coraz częściej słyszymy po drugiej stronie słuchawki, dzwoniąc na infolinię. Dobrym przykładem jest telefoniczne zgłaszanie szkód z polisy ubezpieczeniowej.
więcej

Mentoring dla startupów technologicznych

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, oraz stworzony przez Sebastiana Kulczyka program mentoringowy InCredibles, zapraszają startupy do udziału w piątej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”.
więcej

Otwarta bankowość wkracza do kredytów firmowych Nest Banku

Nest Bank wykorzystuje usługę dostępu do informacji o rachunku (tzw. AIS) w procesie wnioskowania o kredyt. Nowa usługa pozwoli klientom biznesowym, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, na szybsze i wygodniejsze wnioskowania o kredyt firmowy w Nest Banku.
więcej

Database as a Service dostępne w ofercie Aruba Cloud

Skalowalne, bezpieczne i zoptymalizowane kosztowo bazy danych. Aruba DBaaS to nowe rozwiązanie włoskiego gracza rynku IT do zarządzania danymi w chmurze. Dostępne także dla polskich klientów w dwóch planach: współdzielonym lub dedykowanym.