Układ w Unified Factory zatwierdzony

Warszawski Sąd Rejonowy zatwierdził układ w przyspieszonym postępowaniu układowym pomiędzy spółką a obligatariuszami. Tym samym sędzia XVIII Wydziału Gospodarczego ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych przychylił się do stanowiska zarządu Unified Factory.

W ramach układu, którego zarząd spółki przedstawił pod koniec lutego br., 60% jednostkowych rocznych zysków zostanie przekazanych na spłatę obligacji serii C i D w okresie od 2021 do 2029, co ma przynieść spłatę minimum 14 mln zł obligacji. Ponadto, spółka zaproponowała konwersję 7,56% wierzytelności na akcje, co daje dodatkowe 1,89 mln zł. Układ zakłada więc emisję 2,1 mln akcji po cenie 0,90 zł za sztukę.

Reszta oczekiwanej przez obligatariuszy kwoty ma zostać zaspokojona przejęciem 2,26 mln zł akcji spółki (które to są przedmiotem zastawu). Pozostała część ma być umorzona.

Unified Factory w restrukturyzacji to producent systemów do obsługi klientów opartych o pamięć asocjacyjną i rozwiązaniach klasy customer service automation.

Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Pełna automatyzacja oparta o dane w Ceneo.pl

Eksperci z Sembot.com powołali do życia CENTEO. Pod tą nazwą kryje się aplikacja automatyzująca proces sprzedaży na Ceneo.pl oraz agencja świadcząca usługi z zakresu optymalizacji widoczności na Ceneo.pl.
więcej

Systemy automatyzujące siły sprzedaży są coraz popularniejsze, a pandemia podkreśla korzyści z ich wdrożenia

Systemy Sales Force Automation, wspierające działy handlowe, zyskują coraz większą popularność. Zgodnie z najnowszym raportem Allied Market Research, globalny rynek oprogramowania SFA w 2016 roku wyceniany był na 3,87 bln dolarów. Po 6 latach, w 2023 roku, według analityków ma się on podwoić, do wartości 7,77 bln dolarów. Średni roczny wzrost w tym okresie ma wynieść 10,6 proc.
więcej

Chmura z własnym IQ

Sztuczna inteligencja coraz mocniej przenika do świata dedykowanych biznesowi usług IT. Abstrahując od coraz bardziej inteligentnych chatbotów, przewidywania popytu na produkty i usługi a nawet automatycznego inwestowania na giełdach warto zastanowić się co jeszcze może nam zaoferować jej połączenie z chmurą obliczeniową?