Connect with us

Układ w Unified Factory zatwierdzony

TECHNOLOGIE

Układ w Unified Factory zatwierdzony

Układ w Unified Factory zatwierdzony

Warszawski Sąd Rejonowy zatwierdził układ w przyspieszonym postępowaniu układowym pomiędzy spółką a obligatariuszami. Tym samym sędzia XVIII Wydziału Gospodarczego ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych przychylił się do stanowiska zarządu Unified Factory.

W ramach układu, którego zarząd spółki przedstawił pod koniec lutego br., 60% jednostkowych rocznych zysków zostanie przekazanych na spłatę obligacji serii C i D w okresie od 2021 do 2029, co ma przynieść spłatę minimum 14 mln zł obligacji. Ponadto, spółka zaproponowała konwersję 7,56% wierzytelności na akcje, co daje dodatkowe 1,89 mln zł. Układ zakłada więc emisję 2,1 mln akcji po cenie 0,90 zł za sztukę.

Reszta oczekiwanej przez obligatariuszy kwoty ma zostać zaspokojona przejęciem 2,26 mln zł akcji spółki (które to są przedmiotem zastawu). Pozostała część ma być umorzona.

Unified Factory w restrukturyzacji to producent systemów do obsługi klientów opartych o pamięć asocjacyjną i rozwiązaniach klasy customer service automation.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

1 komentarz

POPULARNE