Connect with us

Orange liderem mobilnego internetu

TELEKOMUNIKACJA

Orange liderem mobilnego internetu

Orange liderem mobilnego internetu

Portal RFBenchmark.pl przygotował kwietniowy ranking operatorów pod względem jakości i szybkości Internetu mobilnego. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu doszło do zmian w klasyfikacji poszczególnych kategorii. Pod względem średniej szybkości pobierania danych Orange wyprzedziło T-Mobile. Orange powróciło także na pierwsze miejsce w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych. T-Mobile utrzymał prowadzenie w kategorii najniższej średniej wartości ping.

Ranking RFBENCHMARK w kwietniu powstał na podstawie 76197 pomiarów użytkowników aplikacji. Liczba ta dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu). Spadek liczby wykonanych pomiarów związany jest z pandemią COVID-19, która wpłynęła na mobilność Polaków. Użytkownicy przemieszczają się znacznie rzadziej, co ma wpływ na wykonywane przez nich testy.

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

Dotychczasowa dominacja T-Mobile pod względem średniej szybkości pobierania danych została w kwietniu przełamana przez Orange. Wspomniany operator został liderem tej klasyfikacji dzięki wynikowi 25,6 Mb/s.

Na drugim miejscu uplasowało się T-Mobile z niewielką stratą do nowego lidera (24,59 Mb/s). Kolejne miejsca dzieliła już spora różnica. Trzecie miejsce przypadło w udziale Play (22,55 Mb/s), a ostatnim sklasyfikowanym został Plus (19,68 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Orange po miesiącu przerwy ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych. Operator zawdzięcza pierwsze miejsce uzyskanemu wynikowi 13,43 Mb/s. 

Tytuł wicelidera kwietnia w tej kategorii wywalczył z kolei Play (11,67 Mb/s), który wyprzedził triumfatora z zeszłego miesiąca. Plus tym razem na trzecim miejscu z wynikiem 11,07 Mb/s. Tabelę zamknęło T-Mobile z wyraźnie słabszym rezultatem (10,73 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile obronił prowadzenie w zestawieniu dotyczącym najniższej wartości ping. T-Mobile uzyskał najlepszy wynik w kwietniu w postaci 34,41 ms.

Drugie miejsce zajęło Orange (36,97 ms), trzeci stopień podium przyznaliśmy Play (38,02 ms). Z kolei w tej kategorii najsłabszy okazał się Plus z wynikiem 43,61 ms.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE