Connect with us

ITMAGINATION partnerem technologicznym akcji Zgłoś.to

TECHNOLOGIE

ITMAGINATION partnerem technologicznym akcji Zgłoś.to

ITMAGINATION partnerem technologicznym akcji Zgłoś.to

Software house ITMAGINATION został partnerem akcji społecznej Zgłoś.to, tworząc portal i aplikację do zgłaszania szkodliwych treści. Inicjatywa ruszyła 28 kwietnia i ma na celu pomoc w zwalczaniu cyberprzestępczości oraz uświadomienie rodzicom i młodzieży jak reagować na nielegalne zachowania w internecie.

Organizatorem Zgłoś.to jest Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Partnerami akcji są ITMAGINATION, Hill+Knowlton, DDB i Facebook.

ITMAGINATION stworzyło silnik, na którym opiera się portal i aplikacja Zgłoś.to. Firma jest także odpowiedzialna za UX design obu interfejsów. Za ich pomocą użytkownicy internetu zgłoszą instytucjom, służbom i administratorom obecność takich treści jak mowa nienawiści, cyberprzemoc, patotreści i nielegalna pornografia. ITMAGINATION jest ponadto odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie portalu i aplikacji przez cały okres trwania akcji.

Zgłoś.to teoretycznie wydaje się kolejnym technologicznym projektem w naszym portfolio, ale tym razem chodzi o coś więcej. Jesteśmy dumni, że wykorzystujemy nasze kompetencje do wspierania ważnej inicjatywy społecznej. Jako użytkownicy internetu i rodzice mamy świadomość, że w sieci poza fascynującą wiedzą, pojawiają się szkodliwe treści, których liczba stale rośnie. Młodzi ludzie są szczególnie podatni na takie zagrożenia, a w okresie kwarantanny spędzają w internecie więcej czasu. Szczególnie teraz inicjatywa Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę powinna dotrzeć do szerokiego grona rodziców i młodzieży, aby wspólnie walczyć z cyberprzestępstwami – mówi Daniel Arak, członek zarządu ITMAGINATION.

Inicjatywa Zgłoś.to wpisuje się działania powołanego w 2018 roku przez Rzecznika Praw Obywatelskich „okrągłego stołu” poświęconego problemowi szkodliwych, patologicznych treści w internecie i ich wpływowi na dzieci i młodzież. Akcja ma na celu wsparcie użytkowników internetu w reagowaniu i usuwaniu szkodliwych, przemocowych treści oraz edukować dzieci i rodziców, przedstawiając wskazówki pomocne w rozmowach na temat szkodliwych treści.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE