Connect with us

Play kupuje Virgin Mobile Polska (VMP)

TELEKOMUNIKACJA

Play kupuje Virgin Mobile Polska (VMP)

Play kupuje Virgin Mobile Polska (VMP)

Niecałe 61 mln zł – tyle P4 zapłaci za udziały w Virgin Mobile Polska. Spółka już w 2018 roku uzyskała opcję przejęcia udziałów.  To wówczas zapadła decyzja, że VMP będzie płacić P4 relatywnie więcej za dostęp do infrastruktury, z której korzysta by świadczyć usługi.

P4 i wspólnicy VMP: Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II i Dirlango Trading&Investments podpisały przedwstępną umowę.

Jak podaje P4 nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne i przy zamykaniu transakcji będzie podlegało określonym korektom związanym z sytuacją finansową Virgin Mobile Polska.

Nabycie Virgin Mobile Polska wymaga zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, Play poinformuje rynek o zawarciu „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów”.

Nabycie Virgin Mobile Polska, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy (FCFE) Grupy Play Communications S.A. w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE