Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Speech Analytics

Analityka mowy polega na śledzeniu treści rozmowy pod kątem wcześniej zdefiniowanych słów lub fraz kluczowych. Istnieje analiza mowy on-line, która pozwala na śledzenie i oznaczanie wypowiadanych słów przez konsultanta lub

Telemarketer z odszkodowaniem za zakażenie się w pracy

Pierwsze odszkodowanie dla pracownika call center przyznała Państwowa Służba Odszkodowań i Świadczeń Pracowniczych Korei (Płd.). Zakażenie się koronawirusem uznano za wypadek przy pracy. Odszkodowanie przyznano za okres niezdolności do pracy.

Polska Agencja Prasowa za agencją prasową Yonhap podała, że Państwowa Służba Odszkodowań i Świadczeń Pracowniczych Korei przyznała seulskiemu pracownikowi call center odszkodowanie za niezdolność do wykonywania obowiązków służbowych. Pracownik otrzyma 70% średniego wynagrodzenia za okres nieobecności w pracy.

Biorąc pod uwagę, że ta osoba była wielokrotnie wystawiana na ryzyko zakażenia, w tym drogą kropelkową, w związku z charakterem wykonywanej przez nią pracy w zatłoczonej przestrzeni, orzekliśmy, że istnieje istotny związek przyczynowy pomiędzy pracą a chorobą – podała agencja.

Przypomnijmy – na początku marca informowaliśmy o 93 osoby z seulskiego call center okazały się nosicielami koronowirusa. – Infekcja dróg oddechowych została stwierdzona u 207 pracujących tam osób. – Wśród 93 potwierdzonych przypadków są również krewni pracowników firmy – powiedział wówczas na konferencji prasowej Park Won Sun, Mer Seulu.

Wszyscy zakażeni pracownicy przebywali na 11 piętrze biurowca. W tym samym budynku znajdowało się jeszcze jedno call center. Tam nie stwierdzono zakażeń.

Total
2
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Amazon planuje uruchomienie Amazon.pl

Amazon ogłasza rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce Amazon.pl. Serwis zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie.
więcej

Amazon ogłasza kolejną inwestycję w Polsce

Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. m2 w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. W ubiegłym roku Amazon otworzył dwa nowe centra w kraju – w Gliwicach i Łodzi, zwiększając tym samym łączną liczbę stałych etatów w Polsce do 18 tys.