Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

grafik

lub grafik pracy. Krótkookresowy (tygodniowy, dwutygodniowy lub miesięczny - rzadziej dzienny) plan pracy agentów call center. Do planowania grafiku może służyć oprogramowanie WFM.

Podpalane anteny 5G we Włoszech, Niderlandach i Wielkiej Brytanii

Niderlany to kolejny kraj, w którym zdewastowano maszty telekomunikacyjne i stacje bazowe 5G. W ciągu kilku ostatnich dni doszło do kilkudziesięciu incydentów, w których nieznani wandale zaatakowali i podpalili nadajniki telekomunikacyjne.

Do podobnych incydentów dochodzi w wielu zakątkach Europy. We Włoszech, Wielkiej Brytanii czy właśnie Niderlandii. Z informacji przekazanych przez Reuters wynika, że w ciągu ostatnich kilku dni w Niderlandach przynajmniej czterokrotnie podjęto się próby zniszczenia stacji bazowych. W niemal każdym przypadku dochodziło do próby podpalenia. Na jednej z uszkodzonych stacji bazowych pozostawiono napis „ANTY-5G”.

W sieci możemy znaleźć wiele nagrań wideo z podpaleń i aktów wandalizmów. Najczęściej powodem ataków jest rzekomy negatywny wpływ na technologię 5G. Niemal identycznie było w przypadku wdrożenia technologii 4G – nie było wówczas incydentów związanych z podpaleniami wież telekomunikacyjnych.

W Wielkiej Brytanii winę za rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa obarczono właśnie nadajniki telekomunikacyjne 5G. YouTube i największe portale społecznościowe zapowiedziały kasowanie treści sugerujących związek technologii 5G z epidemią.

W Polsce nie było jeszcze takich przypadków, chociaż Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji jest bardzo zaniepokojona wydarzeniami w Wielkiej Brytanii.

Wybuch epidemii COVID-19 sprawił, że weryfikacja prawdziwości informacji w Internecie jest jeszcze trudniejsza, niż kiedykolwiek. Niestety, wiele grup wykorzystuje strach przed wirusem do dezinformacji i kłamliwych teorii na temat sieci telekomunikacyjnych, głównie 5G, oraz rzekomej szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego (PEM). Niektórzy podżegają wręcz do niszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej, wzorując się na ostatnich bandyckich podpaleniach masztów w Wielkiej Brytanii.  – czytamy w oświadczeniu, jakie wydało PIIT.

Izba w wydanym oświadczeniu zaapelowała do platform mediów społecznościowych o walkę z fake newsami. Oraz zapewniła, że odpowiednie służby zadbają o bezpieczeństwo infrastruktury telekomunikacyjnej.

Teorie o tym, że objawy osób zakażonych wirusem to efekt działania szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego są nieprawdziwe i mają na celu jedynie szerzenie dezinformacji w społeczeństwie. Żadne rzetelne badania naukowe nie wskazują na powiązania promieniowania niejonizującego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób. – czytamy w oświadczeniu Izby.

Total
263
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Rusza SIGNIUS. Podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości od Authologic

SIGNIUS to nowoczesna platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki strategicznej współpracy z Authologic, SIGNIUS zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości każdego nowego użytkownika, oferując pełne bezpieczeństwo i wiarygodność usługi oraz z góry eliminując potencjalne fraudy.