#shopsharing – BLIK w nowej kampanii zrealizowanej całkowicie zdalnie

Pod hasłem „Zachowaj zdrowy dystans” BLIK promuje inicjatywę #shopsharing czyli robienie zakupów przez jedną osobę dla znajomych oraz sąsiadów i rozliczanie się za zakupy bezgotówkowo – za pomocą usługi przelew na numer telefonu.

Polski Standard Płatności przyłącza się do apelu o pozostanie w domach. Idea #shopsharing to sposób na minimalizację ryzyka zarażenia się groźnym wirusem COVID-19 poprzez ograniczenie liczby osób w sklepach. To także sposób na zadbanie o osoby starsze, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

Nasze dotychczasowe kampanie z udziałem MC Silka cieszyły się bardzo dużą popularnością. Często spoty z jego udziałem krążą w internecie dzięki naszym użytkownikom. Chcemy raz jeszcze wykorzystać ten potencjał, aby zwrócić uwagę na to, że zachowanie dyscypliny i pozostawanie w domu może ograniczać epidemię. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że w tym trudnym czasie powinniśmy pomagać sobie nawzajem, dbać o bliskich. Shopsharing – czyli wspólne zakupy, podczas których jedna osoba kupuje dla wszystkich, mogą ograniczać ryzyko, zmniejszają kolejki. Na koniec można się rozliczyć zachowując zdrowy dystans, przelewem na telefon BLIK. – mówi Krzysztof Ziewiec, dyrektor marketingu i PR BLIKA

Nowa kampania BLIKA zwraca także uwagę na bezgotówkową formę płatności, która jest obecnie bezpieczniejsza i wręcz zalecana przez specjalistów. Rozliczanie wspólnych zakupów w myśl idei #shopsharing zachęca do zastąpienia gotówki bezpiecznym przelewem na numer telefonu BLIK. Usługa dostępna jest w większości banków, bez żadnych opłat. Pieniądze do odbiorcy trafiają natychmiast przez 7 dni w tygodniu, z konta na konto pomiędzy bankami i co ważne bez konieczności znajomości numeru konta bankowego. Wystarczy aplikacja mobilna banku udostępniającego usługę przelew na telefon BLIK. Nie ma więc potrzeby wychodzenia do bankomatu i przekazywania gotówki z ręki do ręki.

Kampania prowadzona jest w internecie. Głównym nośnikiem komunikatu jest spot wideo z udziałem MC Silka, wspierany formatami display oraz dedykowanym landing page.

Nadzwyczajne okoliczności wymagają nadzwyczajnych działań. Cały projekt udało się zrealizować w ciągu zaledwie kilku dni, począwszy od konceptu kreatywnego, napisania tekstu i skomponowania beatu, poprzez organizację produkcji, zdjęcia i post-produkcję. Wszystko całkowicie online, całkowicie zdalnie, całkowicie bezpiecznie. Nie udałoby się to bez ogromnego zaangażowania MC Silka, nowatorskiego podejścia do realizacji ekipy z Media Ready, zespołu agencji oraz otwartości Klienta. Mam nadzieję, że efekt naszej pracy poniesie się, w myśl słów piosenki MC Silka „nomen omen wirusowo” i dotrze z pozytywnym przekazem do jak najszerszej liczby odbiorców. – mówi Michał Tyburcy, Business Director, Change Serviceplan

– Niezależnie od sytuacji w jakiej jesteśmy priorytetem dla nas była profesjonalna i wysoka jakość nagrań oraz pełna kontrola nad zdjęciami. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej niż znane z innych produkcji nagrania telefonami. Dostarczyliśmy każdemu z aktorów odpowiednio przygotowaną i zdezynfekowaną paczkę ze sprzętem. Zapewniliśmy także transmisję na żywo online. Dzięki temu wszyscy zaangażowani, mogli pracować zdalnie, na 5 oddzielnych planach reklamowych z udziałem 7 aktorów, dzieci i zwierząt. – dodaje Paweł Kucharczyk, Managing Partner Media Ready

Za pomysł komunikacji i kreację odpowiada agencja Change Serviceplan, produkcją zajęła się firma produkcyjna Media Ready – obydwie należące do Group One. Media zaplanował i zakupił dom mediowy SMG sp. z o.o. oddział Spark Foundry.

BLIK to ogólnokrajowy, powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao S.A, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

6 wyzwań dla bankowości w 2021 roku

Rok 2020 upłynął pod znakiem wydarzeń, które wpłynęły na stabilność polskiej gospodarki i cały sektor bankowy. Kluczowe stało się szybkie dostosowanie działalności banków do nowej rzeczywistości i jak najlepsze wsparcie klientów.