Sprzedaż kamer do videokonferencji wzrosła o 1940%

Konieczność podjęcia zdalnej pracy w pierwszej połowie marca spowodowała, że wiele firm zdecydowało się wyposażyć pracowników nie tylko w odpowiednie aplikacje, ale również sprzęt.

Spółka Senetic S.A. poinformowała o wzroście zamówień na urządzenia konferencyjna o 1715% (porównanie marzec 2020 do marca 2019). Sprzedaż kamer wzrosła o 1940%, słuchawek o 754%, routerów o 437%. Wiele firm i instytucji zaczęła również korzystać z tak zwanych rozwiązań chmurowych. Na koniec marca firma odnotowała 130 tysięcy użytkowników zdalnych biur.

Zgłosiły się do nas firmy z różnych branż, od kancelarii prawnych, przez szkoły językowe, po biura rachunkowe, a nawet urzedy, jak Urząd Gminy Puławy – powiedział Łukasz Bojar, Wiceprezes Zarzadu Senetic S.A. – Dzisiaj pracują one z pełnym dostępem do swoich danych. Zdecydowanie wzrosła świadomość rozwiązań ułatwiajacych tworzenie wirtualnych biur i przestrzeni do komunikacji, choć na pewno jest jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii, patrząc na przykład na edukację. Przewidujemy, że po przejściu pandemii, firmy chętniej będą się decydowały na umożliwienie pracownikom zdalnej pracy. Mamy tylko nadzieję, że już nie w takich dramatycznych okolicznościach, ale z powodu chęci rozwoju i obniżenia kosztów. – dodał Łukasz Bojar.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Premiera Poly Studio P

Firma Poly zaprezentowała serię Poly Studio P – pierwszy w branży osobisty zestaw narzędzi wideokonferencyjny klasy profesjonalnej. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o ułatwieniu pracy zdalnej, pozwalając na swobodną oraz profesjonalną komunikację z wykorzystaniem obrazu i dźwięku z dowolnego miejsca.