Connect with us

Ruszyła infolinia o nieprawidłowościach w szpitalach

IN-HOUSE

Ruszyła infolinia o nieprawidłowościach w szpitalach

Ruszyła infolinia o nieprawidłowościach w szpitalach

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię dla medyków. Za jej pośrednictwem mogą zgłaszać uchybienia w procedurach bezpieczeństwa (i nieprawidłowości) w szpitalach, przychodniach i klinikach.

NFZ zachęca do tego, aby personel medyczny mógł zgłaszać informacje o nieprawidłowościach związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem.

Powołanie do życia to odpowiedź na apel lekarzy, którzy sygnalizowali funduszowi niestosowanie się szpitali do obowiązujących procedur (zgłaszali nieprawidłowości). NFZ realizuje infolinię we współpracy z Naczelną Izbą Lekarską oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Infolinia będzie czynna począwszy od dzisiaj w godzinach 8.00 – 16.00 (od poniedziałku do piątku). Pod numerem 22 574 99 03 pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczny mogą zgłaszać sygnały o nieprawidłowościach związanych z udzielaniem świadczeń wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusa. Jak poinformował Fundusz – wszystkie zgłoszenia będą analizowane i wyjaśniane we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i GIS.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE