Connect with us

NFZ uruchomi infolinię o koronawirusie także w formie voicebot-a

IN-HOUSE

NFZ uruchomi infolinię o koronawirusie także w formie voicebot-a

NFZ uruchomi infolinię o koronawirusie także w formie voicebot-a

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia będzie obsługiwana przez voicebot-a. O planach robotyzacji infolinii opowiedział w rozmowie z Bartkiem Węglarczykiem z Onet Rano minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Specustawa daje nam całkiem sporo narzędzi, które możemy stosować szybko. Pozwoliła nam kupić rozwiązanie polskiego startupu dotyczące voicebot’a, który będzie częściowo obsługiwał infolinię NFZ – poinformował minister Marek Zagórski. Voicebot ma odpowiadać na część najczęściej zadawanych pytań, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą. – Chcemy też zapewnić, żeby konsultantów – niemedycznych i medycznych – było jak najwięcej – dodał Zagórski.

Minister nie przedstawił szczegółów projektu, ani tego kiedy voicebot mógłby wystartować. Podobne jednak rozwiązanie uruchomiła w miniony piątek firma Talkie.ai

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE