Wzrasta ilość zapytań o pracę zdalną w contact center

Od kilku dni dostawcy technologii do contact center[1] odnotowują wzmożoną ilość zapytań dotyczących udostępniania platform cc w trybie zdalnym. W sporej ilości firm zarządy zachęcają pracowników do pracy w trybie „home office”. Firma Link Mobility Poland (dostawca platformy SMSAPI) poinformowała o przejściu w całości na system pracy zdalnej.

Podobnie jest z firmą Altar, która odnotowuje wzmożone zainteresowanie swoich klientów przejściem w tryb zdalnej obsługi contact center przez pracowników firmy.

Wielu Klientów korzystających z naszego systemu contact center przygotowuje się na ewentualność zdalnej pracy zespołów obsługi. W związku ze wzrastającym ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, a także czasowym zamknięciem placówek edukacyjnych usług, od kilku dni pytają o techniczne aspekty takiego przedsięwzięcia – mówi dla CCNEWS.pl Waldemar Cichacz, prezes Zarządu spółki Altar, dostawcy rozwiązań do contact center. – Choć AI Contact Center jest aplikacją webową, która umożliwia pracę w trybie „home office”, niezwykle istotne są indywidualne uwarunkowania związane z infrastrukturą sieciową naszych klientów. Uprzedzając pytania pozostałej części Klientów, wysłaliśmy do nich praktyczny poradnik o tym, jak wykorzystać AI Contact Center do pracy zdalnej. Z doświadczenia wiemy, że przy ocenie infrastruktury i możliwości potrzebna jest szczegółowa i odrębna analiza techniczna naszych specjalistów. Konsultacje prowadzimy w ramach świadczonych usług serwisowych w trybie zdalnym.

Jak poinformowała spółka w komunikacie w trosce o zdrowie pracowników i rodzin przygotowano też wewnętrzne procedury, aby zminimalizować ryzyko zachorowań. Uwzględniają one ministerialne zalecenia higieniczne i zdrowotne oraz wytyczne zarządu.

Najtrudniej było nam w firmie zmienić powitanie uściskiem dłoni, bardzo silnie obecnym w naszej kulturze organizacyjnej – komentuje Waldemar Cichacz. – Teraz wszyscy sami tego pilnują. Jesteśmy przygotowani na ewentualność pracy zdalnej naszych pracowników (z domu). Nie wpłynie ona na rozwój naszych systemów oraz poziom serwisu świadczonego dla Klientów.

REKLAMA

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *