Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Urzędy (Skarbowe) zamknięte dla klientów

Urzędy celno-skarbowe i skarbowe zostały dla klientów zamknięte. Oznacza to, że co najmniej do 27 marca będą musieli się oni kontaktować wyłącznie za pomocą maila, telefonu i platformy ePUAP.

Zamknięcie urzędów administracji skarbowej nie oznacza, że urzędnicy w ogólne nie będą przychodzić do pracy. W dalszym ciągu będą wykonywały swoje obowiązki, ale nie będą prowadziły kontroli czy mieli bezpośrednią styczność z klientami. Bez zmian mają funkcjonować infolinie oraz platformy do składania rozliczeń i deklaracji.

Jak zapowiedziała wczoraj minister Jadwiga Emilewicz, możliwe, że zostanie podjęta decyzja o wydłużeniu czasu na składanie zeznań podatkowych. Nieoficjalnie mówi się, że nawet o miesiąc – do końca maja. Szczegóły mają zostać przekazane na początku przyszłego tygodnia.

Zamykane są także inne urzędy – miasta, gmin, powiatów. Zdecydowana większość ogranicza się do kontaktu telefonicznego i e-mail oraz obsługi platformy ePUAP. Na stronach internetowych pojawiają się ciągle nowe informacje o zamykaniu urzędów dla klientów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Gdyńskie Centrum Kontaktu z nagrodą za wykorzystanie ChatGPT

W dzisiejszych czasach technologia sztucznej inteligencji odgrywa coraz większą rolę w wielu dziedzinach życia, a obszar obsługi klienta nie jest wyjątkiem. Urząd Miasta Gdyni postanowił wykorzystać potencjał tej technologii, wprowadzając nowatorski system oparty na AI GPT, który wspomaga pracę agentów Gdyńskiego Centrum Kontaktu.
Czytaj więcej

Ministerstwo Cyfryzacji powołało zespół doradczy PL/AI

Krzysztof Gawkowski obecny minister cyfryzacji ogłosił ostatnio stworzenie nowego podmiotu doradczego PL/AI. Zespół powstał z inicjatywy Mirona Mironiuka i ma zajmować się rekomendacjami dotyczącymi zastosowania AI w celu usprawnienia konkretnych obszarów państwa. Zespół ma składać się z czołowych nazwisk ze świata polskiego AI takich jak: Agnieszka Mikołajczyk-Bareła, Kamil Staryga, Marek Cygan, Tomasz Czajka, Karol Kurach i Łukasz Kidziński.