Urzędy (Skarbowe) zamknięte dla klientów

Urzędy celno-skarbowe i skarbowe zostały dla klientów zamknięte. Oznacza to, że co najmniej do 27 marca będą musieli się oni kontaktować wyłącznie za pomocą maila, telefonu i platformy ePUAP.

Zamknięcie urzędów administracji skarbowej nie oznacza, że urzędnicy w ogólne nie będą przychodzić do pracy. W dalszym ciągu będą wykonywały swoje obowiązki, ale nie będą prowadziły kontroli czy mieli bezpośrednią styczność z klientami. Bez zmian mają funkcjonować infolinie oraz platformy do składania rozliczeń i deklaracji.

Jak zapowiedziała wczoraj minister Jadwiga Emilewicz, możliwe, że zostanie podjęta decyzja o wydłużeniu czasu na składanie zeznań podatkowych. Nieoficjalnie mówi się, że nawet o miesiąc – do końca maja. Szczegóły mają zostać przekazane na początku przyszłego tygodnia.

Zamykane są także inne urzędy – miasta, gmin, powiatów. Zdecydowana większość ogranicza się do kontaktu telefonicznego i e-mail oraz obsługi platformy ePUAP. Na stronach internetowych pojawiają się ciągle nowe informacje o zamykaniu urzędów dla klientów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy