Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

4P

Składniki tzw. marketing mix: product (produkt), price (cena), place (miejsce), promotion (promocja). 4P to zespół elementów (instrumentów) za pomocą których możemy oddziaływać na rynek.

Leasing komputerów, serwerów i sprzętów IT

Co zrobić w przypadku jeśli nie masz pieniędzy na nowoczesny sprzęt komputerowy do swojej firmy? Sprzęt IT podobnie jak samochód – można wziąć w leasing. Nie dość, że jest to tańsze rozwiązanie od kredytu na ten cel, to w dodatku jest korzystne podatkowo, a już po 18 miesiącach można wymienić sprzęt na szybszy i wydajniejszy.

Dla wielu przedsiębiorców leasing to najbardziej opłacalna forma finansowania. Na rynku istnieje wiele firm z bogatą ofertą, zajmujących się udzielaniem leasingu, więc przedsiębiorca nie powinien mieć problemu z dopasowaniem oferty dla siebie. Dokumenty które są potrzebne ze strony firmy do podpisania umowy leasingowej również ograniczone są do minimum.

Leasing sprzętu komputerowego działa na zasadzie wypożyczenia sprzętu, za który leasingodawca, czyli wypożyczający – pobiera opłatę w miesięcznych ratach. Umowa leasingowa może trwać od 18 do 60 miesięcy. Cały koszt leasingu to: pierwsza wpłata, suma miesięcznych wpłat oraz koszt wykupu – na który można się zdecydować jeśli chcielibyśmy później sprzęt zatrzymać, lecz nie jest to konieczne.

Leasing komputerów – dla kogo?

Dla każdej firmy, a w szczególności dla przedsiębiorców którzy dopiero zaczynają rozwijać swój biznes. Leasing można otrzymać już od pierwszego dnia działalności. Ponad to trzeba mieć na uwadze, że sprzęt komputerowy szybko się starzeje. Po dwóch latach pracy komputer może się okazać już zbyt wolny dla nowszych specjalistycznych programów komputerowych. Podobnie jest z komputerami które wykorzystywane są w montażu video czy do projektowania graficznego. Dzięki leasingowi – co 2 lata możemy wymieniać sprzęt na nowy.

Leasing na komputer – zalety

Po pierwsze – sprzęt który potrzebujemy możemy dostać bez dużego obciążenia dla finansów firmowych. Płacimy wyłącznie miesięczne raty za jego użytkowanie. Po drugie – elastyczność – leasing jak i miesięczne raty możemy dostosować do własnych potrzeb. Po trzecie – leasing jest korzystny podatkowo.

Komputer w leasing a podatki

Są dwa podstawowe formy leasingu – leasing finansowy i leasing operacyjny. W przypadku długoterminowych umów – poleca się leasing finansowy, ponieważ sprzęt można amortyzować a po wygaśnięciu umowy sprzęt przechodzi na własność firmy która brała go w leasing. Jeśli chodzi zaś o sprzęt IT – lepszym rozwiązaniem będzie leasing operacyjny. Do każdej miesięcznej raty za sprzęt doliczany jest podatek VAT 23% i w całości podlega odliczeniu od podatku. W dodatku w koszty uzyskania przychodu można wrzucić wpłatę początkową jak również wszystkie raty, a na koszcie wykupu kończąc. Leasing sprzętu IT wynosi minimum 18 miesięcy i można go sobie wydłużyć do 60 miesięcy, w zależności od potrzeby.

Jak wziąć komputer w leasing?

Do niedawna leasing kojarzył się wyłącznie z motoryzacją, ale od jakiegoś czasu w leasing można wziąć praktycznie wszystko. Jest to najlepsze rozwiązanie dla nowych firm, ponieważ leasingodawcy nie mają wygórowanych wymagań odnoście leasingobiorców. Praktycznie mówiąc już w pierwszym dniu działalności można starać się o leasing. Warto jednak porównać oferty, albo skontaktować się z ekspertem, który przedstawi najbardziej opłacalną ofertę jak również formę leasingu – mówi doradca finansowy Krzysztof Szymański z www.finatio.pl

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Montaż reklamy zewnętrznej – czy miejsce ma znaczenie?

Mijamy je na każdym kroku, w drodze do pracy, w centrach handlowych oraz w trakcie długich podróży samochodem. Ciche reklamy, które swoim kolorytem skupiają Twoją uwagę, a nie krzykliwym sloganem, bądź melodią, która w radiu i telewizji będzie prześladować Cię przez parę miesięcy.