Connect with us

ITMAGINATION przejmuje firmę Maise

AKTUALNOŚCI

ITMAGINATION przejmuje firmę Maise

ITMAGINATION przejmuje firmę Maise

ITMAGINATION, polska firma IT rozwijająca innowacyjne rozwiązania software’owe, przejęła firmę tworzącą interfejsy mobilne Maise z Krakowa. Jest to pierwsza akwizycja, dzięki której ITMAGINATION poszerzy portfolio świadczonych usług. Teraz międzynarodowi klienci firmy będą otrzymywali wsparcie najwyższej jakości w zakresie User Interface i User Experience. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Działając na rynku od 2008 r., ITMAGINATION stabilnie buduje swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie. Firma osiąga już 70 proc. przychodów z kontraktów zagranicznych, a perspektywy na najbliższe lata zakładają dalszy wzrost udziału międzynarodowych klientów. Ponad 450 osób zatrudnionych w ITMAGINATION świadczy szeroki zakres usług IT, skupiając się przede wszystkim na Innovation as a Service, tworzeniu oprogramowania na zamówienie i analizie danych.

W ostatnim czasie firma postanowiła zwiększyć swoje kompetencje w zakresie UI oraz UX. Aby zapewnić najwyższą jakość, ITMAGINATION przejęło inną polską innowacyjną firmę – Maise, prowadzoną przez specjalistów w zakresie tworzenia interfejsów mobilnych.

– To nasza pierwsza transakcja przejęcia, a także ważny krok w kierunku poszerzania oferty i doskonalenia jakości usług, który od dawna planowaliśmy. Chcemy, aby zespół zespół Maise został ciepło przyjęty i efektywnie wdrożony w model działania ITMAGINATION. Obu stronom zależy na szybkim rozpoczęciu współpracy na najwyższych obrotach. Nie możemy się doczekać, gdy klienci i nasze zespoły zauważą pierwsze efekty synergii biznesowych i operacyjnych – mówi Dawid Łaziński, członek zarządu ITMAGINATION.

Maise istnieje na rynku zaledwie 2 lata, ale dzięki doświadczeniu jej twórców, firma pozyskuje kontrakty na rynkach, na których prężnie rozwijają się innowacyjne rozwiązania dla branży finansowej. Główni klienci Maise pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Azji.

– Cieszymy się, że dwie innowacyjne firmy z Polski ze wspólną wizją rozwoju będą zdobywać klientów na świecie. Dzięki ITMAGINATION będziemy z większą łatwością docierać do klientów korporacyjnych. Uzyskamy także szansę na umacnianie pozycji na rynku software house’ów z silnym zapleczem UI/UX – mówi Michał Sambora, współzałożyciel i Lead Designer Maise.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE