Connect with us

Crayon inwestuje w Polsce

TECHNOLOGIE

Crayon inwestuje w Polsce

Crayon inwestuje w Polsce

Polska jest nadal interesująca dla bezpośrednich inwestorów zagranicznych. Czy trend wzrostowy będzie trwał? Inwestycje zagraniczne nie tylko pozwalają łączyć polską gospodarkę z rynkami międzynarodowymi, ułatwiają wymianę handlową ale przede wszystkim dają dostęp do najnowszych technologii. Przykładam na to jest wejście na polski rynek norweskiej firmy Crayon.

To dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ otwarcie oddziału w Polsce było dla Crayon priorytetem. Nie dlatego, że jest to ta duży kraj, choć oczywiście ma to znaczenie, ale dlatego, że się tak niesłychanie prężnie rozwija – powiedział Rune Syversen, CEO Crayon Group podczas konferencji poświęconej nowym technologiom, w tym AI i Machine Learninig na rynku CEE.

Crayon to pochodząca z Norwegii firma informatyczna, będąca światowym liderem w dziedzinie transformacji cyfrowej.

W specjalnym panelu dyskusyjnym o wyzwaniach w kontekście wdrażania sztucznej inteligencji Michelle Simmons reprezentująca region CEE w Microsoft podkreśliła, że z ogromną nadzieją patrzy na pojawianie się takich firm jak Crayon w Polsce i w całym regionie. Wydaje się to dowodzić, że Polska jest już naprawdę tygrysem Europy. 

Zbiega się to z pierwszymi podsumowaniami 2019 roku, które pokazują że Polska zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem wzrostu gospodarczego a co najważniejsze ma ponad dwa razy więcej mieszkańców niż pierwsze trzy kraje razem, czyli – Irlandia, Malta i Rumunia. 

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE